Jak vybrat dětské odrážedlo?

Pokud vaše dítě dospělo do bodu, kdy překypuje energií, je na čase, aby už začalo rozvíjet své sportovní schopnosti. Neznamená to, byste měli ratolest přihlásit do nějakého kroužku, stačí pro ni najít vhodnou sportovní aktivitu. Odrážedla nebo tříkolky jsou skvělý způsob, jak prcka dostatečně unavit, a přitom mu pomáhat se správně rozvíjet. V následujících řádcích vám poradíme s výběrem tříkolky či odrážedla.

Jak vypadá ideální odrážedlo?

Odrážedlo by mělo odpovídat potřebám malého sportovce. Bude dítě rozvíjet motoricky a zároveň se naučí i několik dalších základních dovedností, které se mu budou hodit v pozdějším věku - až přesedlá na "dospělejší" dopravní prostředky.  Za krátkou dobu se naučí zatáčet, přibrzdit, držet rovnováhu, ale i odhadnout vzdálenost a rychlost. A nejen to -  děti, které jezdí na odrážedle již od raného věku, se takřka okamžitě naučí jezdit na kole i bez pomocných koleček.

Čím se při výběru odrážedla řídit?

Je důležité zvolit správné odrážedlo, které bude malému sportovci vyhovovat po všech stránkách. Mějte na paměti, že vlastnosti odrážedla musí odpovídat výšce a věku dítěte. Pokud pořizujete úplně první odrážedlo, zkuste zvolit raději takové, které má tři nebo čtyři kola (pomáhají dítěti držet rovnováhu). Jakmile bude váš nejmenší zvládat jízdu s oporou, bude na čase přejít na klasické dvoukolové odrážedlo. Co děti opravdu milují, je zvoneček na odrážedle. Nejenže ratolest bude mít během jízdy o zábavu postaráno, ale především může upozornit na ostatní kolemjdoucí. Doporučujeme pořídit takové odrážedlo, které má nastavitelnou výšku sedátka a řidítek, protože se  snadno přizpůsobí růstu dítěte.

Odrážedlo od 1 roku

Co takhle zvolit autíčko se čtyřmi koly a otočným volantem? Pro nejmenší je to skvělý zážitek, protože můžou napodobovat své rodiče při řízení.

Odrážedlo od 2 let

Pro starší děti můžete pořídit jednostopá dětská odrážedla se dvěma koly. Při jízdě už musí držet rovnováhu a odhadnout vzdálenost i rychlost. Velmi populární jsou například odrážedla motorky. A co když se vaše dítko na odrážedlo zatím necítí, případně máte pocit, že není tím pravým ořechovým, než si prcek získá základní návyky? Vyřešte to pořízením stabilnější dětské tříkolky.

Publikováno: 14. 01. 2022

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková