I garážová vrata mají žebříček popularity

Když plánujeme stavíme nebo rekonstruujeme rodinný dům, vždy se na otázku garáže dostaneme. Má smysl nebo nemá? Odpověď je jednoznačná, pokud na ni prostor máte, neváhejte.

Pohodlné otevírání

Garáž není jen místo, kam zaparkujeme auto, ale používáme ji také jako sklad sezónních věcí i dílnu. Přesto se velmi často rozhodujeme, zda ji opravdu postavit, nebo raději místo využít na další místnost interiéru. Mít garáž je vždy rozumné rozhodnutí, máte kam dát věci i vůz a můžeme ji také využívat jako další vchod do domu. Abychom se nemuseli bát počasí ani zlodějů, potřebujeme kvalitní garážová vrata. V současné době jsou nejoblíbenější sekční garážová vrata pro jejich pohodlné ovládání a jednoduchou instalaci. Otevírají se zasouváním po kolejnicích pod strop garáže, nemusíte tak mít velký prostor před samotnou garáží. Tento typ vrat je i praktickým řešením, pokud vyjíždíte přímo do ulice či silnice a rozevřená křídla klasických vrat by překážela v plynulém provozu.

Nízký strop

Otevírání zasouváním dovnitř garáže šetří prostor před ní a zároveň umožňuje si uvnitř po stranách instalovat police či regály pro odkládání věcí. Dobrým pomocníkem je i dálkové ovládání vrat, díky kterému můžeme jedním stisknutím ovladače otevřít garáž už při příjezdu. Nemusíte tak absolvovat klasické kolečko vystupování z auta a zavírání vrat od garáže. Na co byste ale neměli zapomenout je samotná výška garáže a vjezdového otvoru. Zasouvací mechanismus tuto výšku ještě sníží, není tak vhodný do nízkých prostor. Pokud už tedy máte garáž hotovou a nelze její dispozice měnit, jsou řešením  , která fungují na stejném principu. Zasouvají se však podél zdi a výška stropu se tak nijak nemění. Při výběru garážových vrat se tak neřiďte jen cenou nebo aktuálním trendem, ale především dispozicemi garáže i prostorem před ní. Pak vám bude samotná garáž i garážová vrata sloužit bez problémů mnoho let.

Publikováno: 30. 06. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková