Jak uspět v pracovněprávním sporu? Najděte si dobrého advokáta!

Spory mezi zaměstnavateli a zaměstnanci bývají ve firmách na denním pořádku. Většinou se jedná o nespokojenost zaměstnanců s platem, odškodné za pracovní úraz nebo vymáhání nároku zaměstnavatele za škodu způsobenou zaměstnancem. V případě pracovněprávních sporů může jít i o vysoké částky, proto není divu, že se v takovém případě dostanou až před soud. Zákoník práce však ve svých ustanoveních stojí spíše na straně zaměstnanců, proto je pro zaměstnavatele velmi důležité zajistit si kvalitní právní zastoupení, které se postará o to, aby jeho nároky nebyly neoprávněně kráceny.

Na zastupování u soudu si najděte odborníka

V případě, že vám hrozí soud, neměli byste se spokojit se službami běžného právníka. Pro kvalitní zastoupení před soudem potřebujete advokáta, který se specializuje na pracovní právo. Pracovněprávní problematika je totiž poměrně specializovaný obor, a ne každý advokát pracovní právo ovládá do té míry, aby vás u soudu dokázal kvalifikovaně zastoupit, obzvláště v případě komplikovanějších sporů, nebo případů, kde jde o vyšší finanční částky (například odškodnění v případě pracovních úrazů).

Jak najít kvalifikovaného advokáta se specializací na pracovní právo

Nejjednodušším řešením tohoto problému je napsat do vyhledávače heslo "advokát pracovní právo Praha", a ze zobrazených výsledků si vybrat. Při výběru však určitě nesáhnete vedle, zvolíte-li advokátní kancelář BOROVEC LEGAL. Má dlouholeté zkušenosti nejen se zastupováním v případě individuálních pracovních sporů mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, například o neplatnost výpovědi či odškodnění za pracovní úraz, ale i sporů souvisejících například s plněním konkurenční doložky nebo sporů vyplývajících z tvrzené diskriminace.

Publikováno: 26. 02. 2019

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková