Jak ušetřit při tisku? Super tipy pro každého!

Chcete ušetřit při tisku, ale nevíte, jak na to? Pokud vám náklady za tisk přerůstají přes hlavu, nepřestávejte číst. Připravili jsme pro vás několik praktických tip, díky kterým zůstane ve vaší rodinné kase zase o něco více peněz. A co je doma, to se počítá!

Pořiďte si správnou tiskárnu

Mít na stole úspornou tiskárnu je základ. Ale co si pod pojmem úsporná představit? Především to, že zařízení by mělo odpovídat vašim požadavkům na tisk. Z dlouhodobého hlediska vychází nejlevněji tisk na laserové tiskárně (tzn. v přepočtu na vytištěnou stránku), ale s ohledem na pořizovací cenu jsou levnější inkoustové tiskárny. Co se však prodraží, je jejich provoz. Samozřejmostí by měly být oddělené zásobníky. Když vám v takové tiskárně dojde barva, nebudete nuceni k výměna celého zásobníku a ušetříte nezanedbatelnou cifru.

Nakupujte chytře tonery

Originální tonery jsou poměrně drahá záležitost. Mnohem levnější jsou kompatibilní tonery, které nepochází od výrobců tiskáren. Pokud si dáte pozor a budete nakupovat kvalitní výrobky u prověřeného prodejce, nemusíte mít obavy o funkčnost. A kolik můžete ušetřit v praxi? Porovnání originálních a kompatibilních tonerů u renomovaného prodejce tonerpartner.cz hovoří za vše: Originální toner Q2612A pro HP stojí 1685 Kč a cena tisku jedné stránky tak vychází na 1,05 Kč. Kompatibilní toner CE285A pro HP stojí 303 Kš a cena tisku jedné stránky tak vychází na 0,15 Kč. Rozdíl je opravdu velký, v případě kompatibilního toneru je tisk jedné stránky 7× levnější oproti tisku s originálním tonerem.

Úsporné nastavení tisku

Pořízením levnější tiskárny a nakupováním cenově dostupnějších tonerů vaše možnosti nekončí. Ještě větší úspory dosáhnete správným nastavením tisku. Budete-li dokumenty tisknout na horší kvalitu, vizuálně rozdíl nepoznáte, ale ušetříte spoustu barvy. Zároveň je vhodné používat některý z optimalizačních programů – i ten bude mít na celkové úspoře nezanedbatelný podíl.

Publikováno: 28. 01. 2018

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: jak ušetřit při tisku | levný tisk