Odpočinková dovolená v Krkonoších, kde naberete sílu a energii

Přemýšlíte, kam vyrazíte za svěží, vonící přírodou či na zimní dovolenou, kde si užijete zasněžené svahy? Krkonoše jsou správnou volbou. Rádi vám poradíme, kam vyrazit na výlet a kde se ubytovat, abyste se cítili pohodlně, útulně a načerpali dostatek energie a síly, která je opravdu potřeba.

Několik tipů na příjemný výlet

Kdo se rád prochází přírodou, jistě se mu zalíbí výlet na vyhlídku Ptačí kámen, která se nachází severně od Špindlerova mlýna. Dalším cílovým místem turistů je bezesporu Pančavský vodopád ležící opět u Špindlerova mlýna. Jedná se o nejvyšší vodopád u nás. V Černém Dole můžete navštívit naučnou stezku Berghaus, ale také horu Sněžku. Jednoduše řečeno, Krkonoše jsou místem, kde se nudit nebudete.

Ubytování v Krkonoších

Jelikož pro vás rádi hledáme ubytování, které je spolehlivé, na vysoké úrovni a vhodné jak pro páry, tak i pro rodiny s dětmi, máme pro vás rovnou dva tipy. Prvním z nich je nadstandardně vybavena Chalupa Brusírna ležící nedaleko lyžařského areálu Černý Důl. Interiér roubenky je situován do moderního stylu s čistými liniemi a velkými okny, které umožní krásný výhled na koruny stromů a zdejší čistou krajinu. V chalupě je také možnost využití kachlových kamen či sauny, ze které až vyjdete, tak se můžete zchladit ve venkovním sudu. Pro večerní chvíle si můžete posedět ve vinném sklípku, který je samozřejmě součástí chalupy.       Druhým ubytováním, které taktéž neztrácí na svém půvabu, je roubenka Šípková. Stojí u potoka u svahu Černé hory v Krkonoších. Interiér je inspirován do starožitného stylu, tudíž si na své přijdou lidé milující tradici. Večer si můžete zpříjemnit ohněm v kamnech, na než si můžete uvařit lahodný čaj, který vás prohřeje. A pokud do Krkonoš zavítáte v zimě, určitě oceníte snadnou dostupnost skiareálu Černý důl. Pokud přijedete v letním období, můžete se těšit na příjemné grilování, ke kterému v roubence najdete vše potřebné, ale také se můžete osvěžit v bazénu hned vedle chalupy.

Publikováno: 04. 11. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková