Prozkoumejte skryté přírodní krásy Chorvatska!

Plánujete v létě podniknout dovolenou s rodinou? Možná vás napadla právě Čechy často vyhledávaná destinace – Chorvatsko. Právě bývalá "Jugoška" je totiž turisty velmi navštěvovanou zemí, obzvlášť v letních měsících. Pokud se ovšem chcete vyhnout přelidněným plážím, které mnohdy praskají ve švech, máme pro vás dva tipy, kam se stojí za to podívat. Uvidíte středověká města, mořské varhany nebo třeba překrásnou modrou jeskyni.

Plitvická jezera

Na tomto obdivuhodném místě si příroda opravdu vyhrála. Plitvická jezera nebo řekněme spíše průzračný poklad Chorvatska, patří mezi nejkrásnější oblasti v Chorvatsku. Jezera byla v roce 1979 označena jako světové dědictví UNESCO, a není se čemu divit. Návštěva Plitvických jezer bude pro vaší rodinu jedinečným zážitkem. Těšit se můžete na nespočet nádherných vodopádů, jeskyně, ale také tyrkysová jezera. Plitvická jezera jsou součástí národního parku a jejich vstup je placený. Abyste měli představu o ceně, tak vstupné pro dospělého v období od 1.6. do 30.6. stojí kolem 160 HRK, což je v přepočtu 520 korun. Tip: Ať už se nakonec rozhodnete pro kteroukoliv lokalitu, apartmány Chorvatsko vždy spolehlivě najdete na portálu hrvatska.net. Jsou jako stvořené pro každého, koho zajímá Chorvatsko last minute vlastní doprava.

Starobylé městečko HUM

Město Hum má za sebou bohatou historii, která sahá až do 12. století. Jedná se o malou opevněnou pevnost hradu postavenou před tisíci lety. Leží ve vnitrozemí v samotném srdci poloostrova Istrie. Město je proslulé především díky své rozloze (na šířku 35 metrů, na délku sto), mimochodem právě městečko Hum se zapsalo do Guinessovy knihy rekordů jako nejmenší město na světe. Těšit se můžete z klidu a ticha, které ve městě panuje, žádný výrazný rozruch tedy neočekávejte. Ve městě nenajdete ani žádné dopravní prostředky. Město se proslavilo také díky významné roli v seriálu Hra o Trůny.

Publikováno: 21. 02. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková