Základní vybavení na motorku: 5 věcí, bez kterých to nepůjde

Každý zkušený motorkář už ví, že bez těchto pěti věcí na motorku nikdy nesedne. Vlastní bezpečnost je na prvním místě. Co byste nikdy neměli zapomenout?

Moto rukavice

Venku je horko a vám se nechce si na ruce dávat moto rukavice? Nezapomeňte, že podobně jako boty na motorku chrání vaše nohy, tak i moto rukavice se stávají klíčový bezpečnostní prvek pro vaše prsty a ruce. Každý, kdo už někdy spadnul, vám to potvrdí – nestojí za to je sundávat, ani na chvíli. O nárazu hmyzu do ruky ve velké rychlosti se nebudeme bavit vůbec, to je nepřenositelná zkušenost.

Moto bunda

Myslíte si, že vám stačí džíska nebo kožený křivák ze skříně? Bohužel, tyhle super kousky vám v případě pádu moc nepomohou. Moto bunda má v sobě zabudované ochranné prvky, výztuže a chrániče, které vám v případě pádu mohou zachránit zdraví. Ochrana páteře, chrániče loktů, ramen a boků jsou typické pro textilní i kožené oblečení.

Moto kalhoty

Podobně jako v případě bundy i zde platí, že moto kalhoty mají celou řadu ochranných prvků základem je vyztužení v oblasti kolene, kterou využijete i v případě, že budete nuceni zastavit na nerovném povrchu a vybulíte se jako brouk. Kolena jsou chráněna, nic se vám nestane.

Helma

Naštěstí už je mezi námi skutečně malé procento hazardérů, co si myslí, že jsou na silnici sami. Když potkáte nezkušeného řidiče, má vaše zdraví ve svých rukách právě on. Helma se skutečně hodí. Jo, i na malou vzdálenost.

Boty na motorku

Konečně jsme u poslední součásti základního vybavení. Boty na motorku se od klasických liší tím, že se vám během nepříjemné situace nevyzují. Ochrání vaše kotníky i prsty na nohou. Vysoké boty s ochrannými prvky jsou zárukou bezpečnosti na cestách i na okruhu. Tenisky opravdu nebrat.

K tomuto základnímu vybavení se ještě hodí připomenout, že cestovatelé by měli mít po ruce také kvalitní nepromoky. A můžete se vydat na cestu!

Publikováno: 30. 01. 2022

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková