Jeden realitní makléř stačí. Pamatujte na to při prodeji své nemovitosti

Čím více realitních makléřů budu mít po ruce, tím rychleji nemovitost prodám. Říkají si mnozí majitelé rodinných domů nebo bytových jednotek sídlících v nejvyšším patře panelákového domu. Jenže pokud se budete držet tohoto pravidla, zaděláte si tím maximálně na problémy, které vám prodej nemovitost mohou spíše zkomplikovat, než zjednodušit. Jestliže potřebujete peníze rychle a na ruku, vyplatí se upřednostnit místo tradičního prodeje spíše výkup nemovitosti.

Nulová investice ze strany makléřů

V případě, že se rozhodnete jít cestou většího množství makléřů, kteří budou zapřažení do prodeje nemovitosti, mohou vzniknout dva scénáře – buďto se začnou předhánět a skutečně nemovitost prodáte v rekordním čase, nebo přestanou do prodeje tolik investovat (času i peněz). Zjistí totiž, že nemovitost prodává někdo jiný, a tak se soustředí na dům či byt, který mají ve své moci jenom oni sami. A i když bychom vám rádi řekli, že první scénář je pravděpodobnější, opak je bohužel pravdou. Velmi často se stává, že realitní makléři po zjištění, že se do prodeje inkasuje ještě někdo další, dávají od dané nemovitosti ruce pryč. Jenže když to udělají všichni, prodej nemovitosti bude opravdu v nedohlednu.

Bez investice makléřů to nepůjde

Člověk si říká, že nezáleží ani na tom, kolik do prodeje nemovitost bude makléř investovat. Vždyť stačí, aby nemovitost prodal, nebo ne? Jenže bez této investice to skutečně nepůjde. Za investici lze považovat pořízení skutečně prodejních fotografií, také 3D vizualizaci, dále uskutečnění a zrealizování virtuálních prohlídek nebo takzvaný homestaging, aby nemovitost na první pohled vypadala. Pokud od těchto věcí dá realitní makléř ruce pryč, pravděpodobnost prodeje nemovitost se rapidním způsobem snižuje. Buďto volte tedy následující – jednoho makléře na prodej nemovitosti, nebo, v případě touhy po rychlém prodeji, výkup bytu či domu za hotové.

Publikováno: 30. 08. 2022

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková