Hlídání dětí v Praze: Služby profesionálních chův využívá stále více rodičů

Když přijde miminko do rodiny, pro naprostou většinu rodičů je to radostnou událostí, na kterou se připravovali co možná nejlépe. Partnerský život najednou dostane jiný rozměr, už to není jen já a ty, ale my – jako rodina. Málokteří rodiče, kterým se narodilo první dítě, si ale umí představit, kolik práce obnáší se o něho starat a jak jiný bude od této chvíle jejich život.

Profesionální chůva na hlídání dětí

Mohou mít svého potomka hodně rádi, přesto se objeví chvíle, kdy i máma s tátou potřebují změnu, aby mohli načerpat nové síly. A zde se nabízí hlídání jako záchrana před vysilujícím stereotypem. Nemáte-li k dispozici hlídací babičky nebo dědečky, případně ochotné kamarádky, a bydlíte přitom v hlavním městě, pak jako další možnost se nabízí profesionální hlídání dětí v Praze. Jedná se o praktickou službu pro rodiče, kterou lze využít jednorázově, třeba tehdy, když si chcete udělat hezký večer. Služba je ale ideální i pro pravidelné hlídání v situaci, kdy třeba oba rodiče chodí do zaměstnání.

Jak to funguje?

Svěřit dítě neznámé osobě nemá pravděpodobně odvahu nikdo z rodičů. Proto je možné si službu vyzkoušet nanečisto a zjistit, do jaké míry by vám vyhovovala. Každá rodina je jiná a každá má jiné požadavky. Mezi základní úkony, kterým se chůva věnuje, je zejména hraní si s dítětem, podpora učení a trénování hygienických návyků. Chůva se stará o rozvoj svěřeného dítěte ve všech směrech, učí ho tedy například i hračky si po sobě uklízet, chodí spolu na procházku a poznávají okolní svět. Na starost má také jeho stravování, kde je důraz kladen na zdravá jídla.

Kolik za službu zaplatíte?

Cena za hlídání dětí se odvíjí od poskytovaných služeb, které obsahují pravidelné hlídání, jednorázové hlídání, doprovod dítěte, příplatek za další dítě nebo příplatek za hlídání nemocného dítěte, hlídání v cizím jazyce, noční služba či hlídání o víkendech.

Dáváte své děti hlídat babičkám, nebo jste už někdy využili profesionální chůvu?

Publikováno: 21. 03. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková