Jak doma zkrotit alergeny?

Alergie se vyskytují po celý rok. Některé alergeny mají ovšem sezónní charakter. Jaro je klasickým obdobím začátku sezóny alergií, které způsobují pyly. Útočí na nás všude, a dokonce i doma. Jak vytvořit klidné místo a eliminovat alergeny? Pylové alergie jsou nejčastějšími alergiemi. Sezóna startuje již okolo února, kdy začínají kvést první stromy, jako jsou olše a lísky. S teplejšími dny se rozvíjí a působí tak doslova muka alergikům. V květnu vrcholí kvetení stromů. Ulice, domy, okna i auta pokrývá všudepřítomný pyl. Drobná pylová zrnka jsou lehounká, poletují vzduchem a dostávají se všude. Přinášíme si je domů na botách i oblečení a tím otevíráme dveře alergenům. Alergie v našich domácnostech ovšem nemusí způsobovat jen pyly, ale často je to i prach. Aby alergik měl klid alespoň doma, je nutné udržovat plochy i vzduch v našich domech a bytech čistý.

Čisté povrchy bez alergenů

Alergeny se hůře drží v čistém prostředí. Povrchy jako jsou podlahy, police, skříně a podobně je důležité udržovat v maximální čistotě. Při vysávání je nutné vyčistit nejen plochy, ale i vzduch, který vysavač vypouští zpět musí být čistý. U některých z nich se řada alergenů vrací s vypouštěným vzduchem zpět do místnosti. Na tuto skutečnost si musíme dát pozor a volit takové vysavače, které mají výkonné filtry. Bezsáčkový vysavač s vodním filtrem Kärcher DS 6 používá na rozdíl od ostatních vysavačů speciální vodní filtr. Zachycené nečistoty prochází přes vodní vír, kde se přirozenou silou vody filtrují a výsledkem je čistý, a překvapivě čerstvý vzduch. Filtrační systém je více stupňový, aby byla zajištěna extrémní účinnost. Skládá se z inovativního vodního filtru, vymývatelného mezifiltru a HEPA 12 filtru. Díky tomuto systému vysavač filtruje 99,5 % prachu ze vzduchu a vytváří tím zdravé a svěží prostředí i pro alergiky. Navzdory vysokému sacímu výkonu má velmi nízkou spotřebu. Snadno si poradí s nečistotami na různých druzích podlah, policích, knihovnách, v rozích za nábytkem, ale dokáže vysát i matrace, sedačky, křesla či jiné textilie.

Čistý a čerstvý vzduch

Čistý vzduch je základem bezpečného domova. Drobné prachové částice, pylová zrnka, či bakterie a spory plísní jsou velmi lehké, dokážou se přenášet vzduchem, a tak vytváří alergické prostředí. Proto je důležité vzduch vyčistit.

Čistička vzduchu Kärcher Air Purifier AF 100 si snadno poradí s prachem, pylem i zápachem. Během několika minut vyčistí vzduch až na 100 metrech čtverečních. Čistička je mobilní, díky masivním kolečkům se s ní snadno manipuluje a je možné ji tak přesouvat mezi místnostmi.

Kvalita vzduchu je vždy pod kontrolou. V čističce vzduchu Kärcher Air Purifier AF 100 je zabudován laserový senzor. Pokud je zařízení v automatickém režimu, senzor sám průběžně kontroluje kvalitu vzduchu v místnosti a podle toho reguluje intenzitu čištění. O kvalitě vzduchu informuje formou barevné škály.

Chcete vědět, jak funguje čistička vzduchu Kärcher Air Purifier AF 100, podívejte se na video

https://www.youtube.com/watch?v=oq7bWsTbG_o

Čistička používá víceúčelový filtr pro komplexní čištění, je možné ovšem zvolit i některý ze čtyř speciálních filtrů, které eliminují alergeny, bakterie, pachy, nebo těkavé organické sloučeniny.

Čistička vzduchu Kärcher Air Purifier AF 100 dokáže vyčistit vzduch bez kompromisů a ulehčit život alergikům, astmatikům, lidem se sníženou imunitou nebo všem, kteří chtějí mít doma čisté a zdravé prostředí.

Více na www.karcher.cz a www.svetcisteni.cz

Publikováno: 08. 05. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková