Hledáte novou práci? Rozhoduje životopis

Jste aktuálně nezaměstnaný (-á) nebo máte už po krk vrtochů svého dosavadního šéfa a rozhodli jste se pro změnu? Pak je třeba připravit si vlastní CV, curriculum vitae, neboli životopis. Ten nejenže popíše veškeré dosavadní zkušenosti, ale zároveň udělá první dojem. Záleží jen na vás, jestli dveře otevře nebo zavře. Máte již vyhlédnuto místo snů, a nebo zkusíte rozhodit sítě do neznáma? Ať tak, či tak, sebeprezentace je v tomto směru velmi důležitá. Hodně o vás může prozradit profesní životopis. Jeho přípravu je třeba nepodcenit. Většina personalistů se shoduje, že dobře zpracovaný životopis mívá rozhodující slovo už na samém začátku. Tvorba životopisu proto musí respektovat technické náležitosti a zároveň dát prostor individualitě jedince.

Použijte šablonu

Díky cvapp.cz vytvoříte působivý životopis, se kterým snadno získáte práci. Udělejte dojem pomocí jedné z 18 elegantních, profesionálně navržených šablon životopisu, které obsahují vše důležité. Snadno se používají, jsou přehledné, a hlavně designově zdařilé. Postup je jednoduchý. Zvolíte šablonu, vložíte vaše údaje a stáhnete. Profesní životopis můžete mít hotový do 15 minut v požadované kvalitě. Životopisy lze rozdělit na profesionální, kreativní, moderní a jednoduché. Součástí šablony jsou základní nacionály, vzdělání, pracovní zkušenosti, reference i záliby. Mezi nejdůležitější kroky pro tvorbu dokonalého a maximálně vypovídajícího životopisu patří: představení uchazeče, pracovní zkušenosti, mimořádné dovednosti, údaje o vzdělání, reference a motivační dopis.

Udělejte dojem

Pro vytvoření čistého, stručného a elegantního životopisu ve formátu PDF jsou ideální online nástroje. Z hlediska dramaturgie a koncepce je nově používán formát chronologického pořadí od nejnovějšího k nejstaršímu. Největší výhodou tohoto formátu je jeho přímočará, srozumitelná a lineární struktura. Personalistu, který prvotním pohledem věnuje životopisu zhruba 6 vteřin, musí CV ihned zaujmout. Designově zdařilé a přehledné šablony to dokážou. Vyzkoušet je můžete zdarma ještě dnes.

Publikováno: 17. 11. 2020

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková