Dobře zvolený nosič kol se vám může hodit

I amatérští cyklisté dnes mají stroje, které jsou co do kvality srovnatelné s koly určenými pro profesionální závody. Není tak divu, že si je chtějí co nejvíce užít. A to jak v domácím prostředí, tak i na dovolené. Nicméně na dovolenou je nezbytné kola nějak dostat. K tomuto účelu je ideální koupit si nosič kol.

Pohodová přeprava

Ani dětská kola nejsou zrovna malá, natož pak dospělé verze. Proto není možné je převážet jen tak v kufru nebo na zadním sedadle. Jednoduše se tam nevejdou. Kdo chce jezdit na kole i o dovolených nebo objet co nejvíce cyklostezek u nás i v blízkém okolí, ten si musí některý z nosičů kol zakoupit. Je ovšem nutné si zvolit ten správný. Někdo se řídí spíše cenou, další zase dávají přednost své oblíbené značce. V tomto případě je však nutné brát v potaz hlavně typ nosiče a model auta. Ne každý nosič totiž pasuje ke každému vozidlu. Úplně to platí pro nosiče kol pro zadní dveře, částečně pro modely určené pro tažná zařízení a vůbec to neplatí pro držáky na střechu neboli střešní nosiče.

Nevýhody střešních verzí

Pro montáž nosiče na zadní dveře je nutné mít pětidveřové auto. Bez tažného zařízení se vhodný nosič také použít nedá, nicméně zařízení je možné dokoupit. Je však otázka, zdali majitel vozu chce investovat hned do dvou věcí najednou – do nosiče i tažného zařízení. Střešní držáky mohou být namontovány na jakýkoliv osobní vůz. Tento druh přepravy kol se ale paradoxně začíná využívat méně a méně. Kola na střeše jsou totiž vlivem silných poryvů větru často nestabilní a projíždění pod nízko postavenými mosty je také většinou zážitek.

Další doplněk

Na auto se dají rovněž namontovat střešní boxy, které dobře suplují funkci kufru. Další úložiště se hodí hlavně o dovolených, kdy je s sebou potřeba vzít první poslední. I to je důvod, proč střešní nosiče ztrácí na popularitě. Nicméně se stále jedná o nejlevnější způsob přepravy kol osobním vozem, což mnoha lidem dostačuje.

Publikováno: 06. 08. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková