Co s sebou, až vyrazíte na kolo?

S ohledem na události posledních měsíců je více než jisté, že drtivá většina Čechů prožije letošní dovolenou v tuzemsku. Řada z nich jistě neodolá vábení kola, které vysloveně svádí k toulkám malebným českým krajem. Pokud se po delší době chystáte k nadšencům cykloturistiky připojit i vy, zopakujte si s námi základní nezbytnosti, jež byste měli mít vždy s sebou. Budou se vám hodit, to nám věřte.

Batoh s páteřákem

Kam dáte všechny ty drobnosti, jako jsou náhradní oblečení, hygienické potřeby nebo i stan? První možností jsou brašny, ale nabízí se i jiné řešení – praktický cyklobatoh, díky kterému nebudete muset kolo z obou stran ověsit. Nabídka sportovních batohů na kolo je neuvěřitelně pestrá. Jednotlivé modely nabízí různý objem, vnitřní uspořádání a specifické „vychytávky“. Rozhodování mezi menším (skladnějším) a větším batohem usnadňuje tzv. modulární outdoor batoh, který se skládá ze zádového dílu s ohebným odstranitelným chráničem zad a odnímatelného batohového dílu (objem vždy zvolíte dle aktuální potřeby). Výhody modulárního batohu na kolo jsou zjevné. Umožní vám cestovat na lehko a stejně tak v případě potřeby pojme mnohem více věcí – jednoduše před cestou vyměníte batohový díl. Kvalitní, designově propracované kousky najdete v e-shopu tvůrců českých singltreků na eshop.singltrek.cz.

Bez zámku ani ránu

Žádný zámek sice kolo neochrání na 100 %, ale přesto není moudré nechávat bicykl nezabezpečený.

Souprava na lepení duší

Vejde se do menší umělohmotné krabičky a může vám zachránit cyklovýlet. Souprava na lepení duše je neocenitelným pomocníkem v momentě, kdy plášť nevydrží tlak ostrých kamínků. Nezapomeňte ji doplnit kouskem drátu či nýtem pro případ, že by vám spadl řetěz. Do krabičky se jistě vejde.

A co ještě?

Protože žijeme v civilizaci, naprostou většinu nečekaných potíží vyřeší peníze. Takže až se vydáte na projížďku – byť v akčním rádiu do několika desítek kilometrů od domova, mějte s sebou hotovost nebo kartu. A také mobilní telefon. Pro případ, že byste přeci jen ztroskotali v místech, kam lidská noha nevkročí tak často, jak byste v danou chvíli potřebovali.

Publikováno: 13. 05. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková