Vybíráte zvíře pro dítě? Nač si dát pozor a čeho se vyvarovat

Děti a zvířata, to je věčné téma rodičů. Valná většina malých dětí touží mít domácího mazlíčka. Láká je představa huňatého chlupáče na mazlení, ale neuvědomují si, jaké starosti jsou s tím spojené. Nevědí, že zvíře potřebuje každodenní péči, která se nesmí zanedbávat. Často starost o zvíře zůstane nakonec v rukou rodičů a děti po čase ztratí o zvířecího parťáka zájem. Pokud však přesto chcete svým ratolestem jejich přání splnit, měli byste je předem připravit na možná úskalí chovu jakéhokoliv mazlíčka.

Králík nebo pes?

Buďte zodpovědní. Pakliže máte malé dítě, pořiďte mu zvířátko adekvátní jeho věku. Pokud mu pořídíte psa, počítejte s tím, že ho časem může přestat bavit chodit s ním ven, protože bude raději dovádět venku s kamarády. Psí kamarád vyžaduje hodně pozornosti a výcvik, který malé dítě samo nezvládne. Abyste zjistili, zda péči o zvíře bere vaše dítě vážně, pořiďte mu na začátek něco méně náročného. Častou volbou bývají drobní hlodavci. Zde si musíte dát pozor, abyste morčeti, křečkovi nebo zakrslému králíkovi pořídili vhodnou ubikaci a vše, co k životu potřebují. Králík nemůže žít v malé kleci pro křečky, potřebuje mít dostatek prostoru. Morče je zase společenský tvor, takže potřebuje dostatek pozornosti nebo alespoň morčecího kamaráda. Exotickým zvířatům se raději vyhněte. I když jejich chov může vypadat lákavě, vyžaduje již nějaké chovatelské znalosti.

Nezbytná veterinární péče

Nezapomeňte hlavně své potomky informovat o tom, že zvířátka, zejména ta ze zverimexu, mohou trpět různými nemocemi. Je dobré, když budou návštěvy veterináře absolvovat vaše děti s vámi. Odbornou péči zajistí veterinární klinika Praha, kde můžete své mazlíčky bez obav svěřit do rukou zkušených doktorů. Nebude od věci, když se zvěrolékaře při první návštěvě zeptáte na rady ohledně chovu vašeho zvířete. Veterina Praha nabízí komplexní péči pro malá zvířata, nebojte se tedy na cokoliv zeptat. Vyhnete se tak nečekaným slzám, když se přihodí nějaké neštěstí kvůli zanedbání péče o zvíře.

Publikováno: 19. 07. 2020

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková