O rychlé SMS půjčky je zájem i po letech. Jak vybrat tu správnou?

Psal se rok 2009 a na českém nebankovním trhu došlo k revoluci. Zájemci o půjčku dostali zbrusu nový produkt, pro který se vžil název SMS půjčka. A také půjčka do výplaty či rychlá půjčka. V té době inovativní koncept sklízel úspěch na ostatních evropských trzích a rychle si na něj zvykli i Češi. Rychlé SMS půjčky na trhu vydržely dodnes a někteří lidé je považují za nelepší způsob, jak rychle získat peníze navíc. Co byste o tomto specifickém úvěru měli vědět vy?

K čemu půjčky do výplaty slouží?

Smyslem půjčky do výplaty je rychlá finanční injekce pro překlenutí několika dní až týdnů bez peněz, ale také financování akutních záležitostí, které není možné odložit. Příkladem budiž porouchaný automobil nebo pračka, která odmítla prát.

Jsou SMS půjčky příliš drahé?

V minulosti byly rychlé půjčky spojovány s velmi vysokým RPSN – často i v tisících procentních bodů. Nyní je situace mnohem příznivější, protože na prověřené poskytovatele dohlíží ČNB. Ostatní se museli z trhu stáhnout, což je dobrá zpráva pro každého, kdo se bojí tzv. úvěrových predátorů, podvodníků a lichvářů. Obecně jsou přesto půjčky do výplaty dražší než střednědobé a dlouhodobé úvěry. Přímé srovnání úrokových sazeb však není zcela objektivní, protože v případě rychlé SMS půjčky hovoříme o jednorázové splátce v rozmezí dnů až týdnů od jejího schválení. ČNB se nedávno uchýlila ke zvýšení úrokových sazeb, ale někteří poskytovatelé poplatky za úvěry nenavýšili. Chcete konkrétní tip? Via SMS nezdražuje, a dokonce nabízí první půjčku zdarma.

Opravdu ji potřebujete?

Než o rychlou půjčku zažádáte, důkladně zvažte, zde se bez peněz navíc opravdu neobejdete. Přestože vám může finanční injekce dočasně pomoct, nebudete-li ji mít z čeho splatit, vaše situace bude o to horší. Nehledě na to, že licencované nebankovní společnosti půjčují jen spolehlivým klientům.

Publikováno: 03. 10. 2017

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková

Tagy: rychlé půjčky před výplatou | sms půjčky