Co pomůže na bolest hlavy? Voda

Obsah článku:
  1. Bez bolesti
  2. Pozor na děti
Kolikrát denně se přistihneme, že si mimoděk třeme spánky a snažíme se tak zahnat přicházející bolest hlavy? Zkuste se místo toho pořádně napít, pitný režim bolestem hlavy předchází.

Bez bolesti

Dodržování pitného režimu je způsob, jak zajistit, že naše tělo bude správně fungovat. Člověk je až z 60 % tvořen vodou, účastní se různých metabolických procesů, pomáhá ochlazovat a zbavovat organismus toxických látek. Když naopak pijeme málo, brání se náš organismus nejdříve pocitem žízně. Pokud ani pak nedostane dostatek tekutin, následují první známky dehydratace. Bolest hlavy, únava, malátnost a také špatná nálada a minimum energie, to vše nás může snadno potkat, když budeme málo pít. Doma na gauči to třeba tak velký problém být nemusí, když ale řídíte třeba auto, je zhoršené soustředění rizikem pro vás i vaše okolí. Ideální tak je pít pravidelně, ještě předtím, než dostaneme žízeň. Nejlepší je pro náš organismus čistá voda, kterou můžeme upravit pomocí vodních filtrů a zlepšit tak její kvalitu i chuť. Když nám totiž voda nechutná, sáhneme raději po sladkých limonádách a sirupech plných umělých barviv a konzervantů. Filtr pitné vody se postará o zlepšení chuti i odstranění zdraví škodlivých látek, jako jsou těžké kovy, pesticidy nebo antibiotika.

Pozor na děti

Prospěšné látky jód nebo jód, jsou i v upravené vodě zachovány. Vylepšení chuti pomocí filtrů na vodu pomůže i pitnému režimu dětí, pro které je chuť na prvním místě. A pokud jim něco nechutná, nechtějí to. U mnoha dětí bývá problém pitný režim dodržet, aby tedy alespoň něco pili, opět jim pak místo vody nabídnou rodiče limonádu, což pro dětský organismus není nejlepší volba. Děti jsou navíc mnohem náchylnější na dehydrataci, musíme je tedy více hlídat a snažit se, aby co nejvíce tekutin tvořila čistá voda. Dostatek tekutin nás ochrání před nepříjemnými příznaky dehydratace. Až vás příště začne bolet hlava, dopřejte svému tělu sklenici čisté, upravené vody a budete se cítit lépe.

Publikováno: 15. 09. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková