Co je to výkup nemovitostí a pro koho je vhodný

Konečně se zbavit dluhů, zainvestovat tam, kam to dává smysl, také konečně strhnout ze svých beder ten obrovský balvan, kterým se nemovitost během let může stát. Důvodů, proč potřebujete co nejdříve prodat nemovitost může být celá spousta. Nabízí se tedy otázka, jak to udělat co nejrychleji. Jednou z možností je i výkup domu nebo výkup chaty a chalupy.

Co je to výkup nemovitostí?

Možná jste se doposud setkali jenom s klasickými inzertními portály, na kterých můžete prodat nemovitost tradičním způsobem. Nafotíte, přidáte cenu a počkáte, až se někdo ozve. Tedy, jestli se někdo ozve. Výkup je v tomto případě rozhodně super v tom, že je celý proces prodeje velmi urychlený. Prakticky jenom převedete nemovitost jiné firmě, která ji vykoupí a která se poté o ni postará. A nezáleží dokonce ani na tom, jestli je nemovitost opředená exekucí, jestli na ni spadá věcné břemeno nebo jestli spadla do dražby. Zaplatí vám za ni hotově, což se také cení. I když je pravdou, že nedostanete sto procent z kupní ceny nemovitostí, za takovou rychlost a peníze hotově bohatě stačí i 80 %.

Co sledovat při výkupu nemovitostí

Pokud se rozhodnete pro tento krok, je dobré si vytipovat společnost, která má opravdu dobré nejen finanční, ale obecně také administrativní zázemí. Velmi často se podobnou činností zabývají i realitní kanceláře. Je však dobré najít ostříleného hráče na tomto poli, se kterým si budete moct projít všechny smlouvy i podat návrhy na vklad do katastru opět velmi rychle. Ostatně dle toho, koho oslovíte se také bude odvíjet rychlost a bezproblémovost celého výkupu. Sledujte tedy v nejlepším případě i to, jak dlouho je firma na trhu, případně jaké zkušenosti s ní ostatní lidé mají.

Pozor na pochybné firmy

Kdy výkup není vhodný? Výkupem za hotové se zabývá spousta společností, ale také bohužel i spekulantů, kteří chtějí získat jen nemovitosti za daleko nižší ceny. Dejte si tedy pozor na pochybné firmy a jejich nabídky, ať nepadnete do jámy lvové.

Publikováno: 28. 10. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková