Čím podpořit design svého bydlení

Chcete vylepšit své stávající bydlení a odlišit se například od sousedních domů? Upravte svou předzahrádku, nebojte se venkovních dekorací nebo vsaďte na originální design garážových vrat. Inspirujte se dalšími tipy.

Místo před domem

Kromě samotného domu je místo před ním, to první, co uvidí návštěva, rodina a kamarádi. Místo před domem je také vaší vizitkou u sousedů a dalších obyvatel vašeho města nebo vesnice. Udělejte vše proto, aby byl prostor před domem čistý, uklizený a upravený. Nemusíte se bát ani originálních dekorací, které budou chtít sousedé zopakovat po vás. Myslete však na to, že mnohdy je méně více.

Příjezdová cesta

Dalším prostorem, který může být před domem je příjezdová cesta. Udržujte ji čistou a funkční. Na příjezdové cestě chcete parkovat své auto, případně mít prostor pro parkování návštěv. Není vhodné, když příjezdovou cestu, která mnohdy vede až před garážová vrata, zaplníte dřevem nebo zahradním vybavením. Součástí příjezdové cesty může být i místo pro popelnici, které je často vbudováno přímo do plotové zídky.

Venkovní dekorace

Nebojte se venkovních dekorací podle aktuálního období. Vyzdobte exteriér svého domu na Vánoce, klidně i na Valentýna a případně na Halloween. Vyberte si z oblíbených svátků, ať už se jedná o vítání jara nebo třeba slunovrat a připravte na vstupní dveře nebo dvoukřídlá garážová vrata tématický věnec. Ozdobte svůj dům světýlky a přidejte i živé rostliny v květináčích.

Design garážových vrat

Podpořte design svého bydlení i pomocí originálních garážových vrat. Je na vás, zda si vyberete rolovací nebo posuvná garážová vrata. Nebojte se navrhnout i neobvyklý design, ať už s dekorem dřeva nebo jiného potisku. Potisk garážových vrat by měl vždy korespondovat se stylem vašeho bydlení, snažte se tedy sladit své bydlení do určitého směru.

Inspirovat se můžete i designérkou Ivou Bastlovou, která navrhla kolekci pro potisk garážových vrat. Pokud máte jasnou představu, jak by mělo vaše bydlení vypadat, vytvořte si vlastní design.

Publikováno: 14. 12. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková