České Švýcarsko po požáru vítá turisty! Poradíme vám, kde se ubytovat za hubičku.

Obsah článku:
  1. Co dělat
  2. Kde se ubytovat
Letošní vlna veder způsobila v červenci obrovský požár v národním parku České Švýcarsko. Jeho uhašení nebylo jednoduché. Bylo do něj zainteresováno mnoho osob i techniky. Požár trval bez mála měsíc. Dnes je však naštěstí možné do Českého Švýcarska znovu zavítat a užít si krásy českého národního parku.

Co dělat

Pokud byste se vydali do Českého Švýcarska a nenavštívili přitom Pravčickou bránu, jako byste tam ani nikdy nebyli. Pravčická brána je totiž pro České Švýcarsko to, co je Karlův most pro Prahu. Tam prostě musíte. Dále je České Švýcarsko plné vodních oblastí a výhledů. Navštívit můžete například Dolský mlýn, zříceninu, která je opletena legendou o tragédii mlynářské rodiny, zasazený v kaňonu řeky Kamenice. Lákavá je také Edmundova soutěska, která láká k pěšímu turistickému výšlapu. Z výšlapu je možné přesunout se až na loďku, která vás dopraví k Tiché soutěsce, k níž jiná cesta nevede. V případě, že vás však více lákají výhledy do daleké krajiny, vydejte se například na Sauštejn, Střední vrch, Mariinu nebo Vilemíninu vyhlídku.

Kde se ubytovat

České Švýcarsko nabízí mnoho ubytovacích kapacit v hlavních turistických lokalitách. Hotely v Hřensku nabízí malebné komůrky, ze kterých láká ranní sluníčko a zve na ozdravný pobyt v kouzelné přírodě. Ubytování v Chřibské zaujme například soukromými chalupami nabízejícími klid, apartmány nedaleko cyklostezek, parků a zajímavých míst. No a pokud byste si kromě aktivního odpočinku rádi dopřáli také pasivní odpočinek, hotel v Doubici vás s radostí uvítá ve wellness, kde budete moci po dlouhé procházce relaxovat v bazéně nebo sauně. Navštivte České Švýcarsko ještě teď, kdy bude příroda příjemně zahalena mlhou a dodá pobytu nádhernou odpočinkovou atmosféru.

Publikováno: 22. 11. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková