Bez papírových vizitek se stále neobejdete

Mobilní chytré telefony mnoho věcí zrychlily a zjednodušily. Stačí jedno kliknutí a pošlete někomu zprávu, předáte informaci nebo mu připomenete svou nabídku. V mnoha situacích se ale stále neobejdete bez tištěných vizitek.

Diskrétnost především

Potřeba předat své kontaktní údaje je v profesionálním životě velmi častá. Na jednáních, obchodních setkáních, workshopech i školení se potřebujete s protistranou domluvit a vyměnit si kontakty pro další spolupráci, což nejsnadněji vyřeší právě vizitky. Jejich výměna je zároveň osobním aktem, kdy si se jménem spojíte i tvář a také prohodíte pár slov. Vytáhnout v tu chvíli z kapsy mobilní telefon a začít hledat, jak se zadá nový kontakt, který pak požadujete nadiktovat, by bylo velmi nevhodné a neslušné. Navíc nikdo nestojí o to, aby jeho telefonní číslo slyšeli i ostatní přítomní lidé. Vizitka je diskrétní, dáte ji jen tomu, komu chcete a u koho máte důvod, aby ji měl. Vizitky navíc využijete, i pokud nabízíte své služby veřejně, tedy může si vaši vizitku vzít kdokoli, kdo navštíví vaši provozovnu, školení nebo třeba ordinaci a na vizitce najde všechny kontaktní informace či pracovní dobu.

Klasika s moderními prvky

Někdy není vhodné diktovat svůj email nebo telefonní číslo, na vizitku můžete v případě potřeby dopsat ručně i další kontaktní údaje, třeba soukromý telefon pro ty, pro které chcete být k dispozici neustále. Předání nebo výměn vizitek by měla být decentní, ideální je tak vytáhnout z kapsy vizitkář a novou vizitku do něj vložit. Vypadá to lépe, než hledání v kapsách tašky na notebook nebo po kapsách saka, kde by asi vizitky mohly být. Tisk vizitek tak rozhodně není historickou záležitostí, naopak je možné propojit tradici a moderní technologie a umístit na vizitky například QR kód, který po načtení chytrým telefonem rychle zobrazí podrobnější informace. Vizitky i přes moderní vymoženosti stále upřednostňujeme v tištěné podobě a v pracovním životě se bez nich neobejdeme.

Publikováno: 25. 08. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Barbora Jiroušková