Dárek nad všechny dary? Rozhodně znalost angličtiny!

Co dát dítěti k Vánocům nebo k narozeninám? Další hračku, i když dětský pokoj jimi oplývá, a už je není ani kam dávat? Investice do budoucnosti vlastního dítěte je darem, který má mnohem větší hodnotu. Vzdělání otevírá mladým lidem dveře do pracovního světa i při cestování, s výukou anglického jazyka lze navíc začít už v předškolním věku. Jaké možnosti výuky angličtiny se nabízejí pro nejmenší děti?

Nejmenší se učí rychle

Nasávají vědomosti jako houby, je proto veliká škoda zahodit potenciál dětského mozku. To ví lingvisté a psychologové, kteří doporučují začít s výukou cizích jazyků už takzvaně od plínek, ale u některých rodičů narážejí na nepochopení. Jak by se mohlo dítě naučit anglicky, když nemluví ani mateřštinou? Zatímco pro někoho zcela nepředstavitelné, v bilingvních rodinách tomu ani jinak být nemůže. A právě u bilingvismu mohou rodiče nejmenších čerpat nápady, jak děti začít učit anglicky. Důležitá je přirozenost, kdy s prvními slovíčky se dítko setká při koupání nebo při hraní her.

První kurzy pro nejmenší

Co dělat, když si rodiče netroufají vzdělávat děti sami? Rozhodně není nic ztraceno, kurzy angličtiny pro předškoláky jsou otevřené už pro děti od čtyř let věku a jsou celoroční. V jazykové škole JS FAN se navíc vyučuje metodou Wattsenglish, která stojí na přirozeném využití lidské tváře v učebnicích a v interaktivních materiálech. Hlavními průvodci výuky jsou Steve, který je též zakladatelem této metodologie, a vrána Maggie, která je mu věrnou společnicí. Lektoři mluví během kurzů pouze anglicky a děti jsou ve skupince po maximálně osmi bez doprovodu rodičů. https://www.youtube.com/watch?v=5EYO541GDKY

Při tanci i hře

A jak kurzy probíhají? Předškoláci neudrží delší dobu pozornost, proto je výuka angličtiny hrou ve znamení tance, říkanek, zpívání nebo pohádek. Spontánní učení v pohybu děti baví, k tomu se naučí základům slovíček. A co víc, zvyknou si na myšlení v cizím jazyce a zbaví se ostychu z mluvení jiným jazykem než mateřským. Dosažené znalosti si k tomu mohou opakovat díky offline mobilní aplikaci nebo pomocí výukových videí se Stevem a Maggie, která jsou dostupná na platformě YouTube.

Publikováno: 29. 12. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková