Aby bylo miminko v pohodě

Miminko je malý velký zázrak. Plod vaší lásky, kterému tluče srdce a roste 40 týdnů ve vašem těle, si zaslouží nejlepší péči a lásku. Mnoho lidí si láme hlavu s tím, jak zajistit, aby vše bylo dokonalé. Narození lidského tvorečka se stává nejemočnější situací v životě, na kterou se nedá zapomenout. Maminky se předhánějí, jak tyto pocity zvěčnit a chtějí si z chvíle, kdy jim bylo poprvé dítě přiloženo k prsu, zachovat co nejvíc autentické pocity. Neváhají se fotit, natáčet na videa, či používat nejrůznější amulety, které mají za úkol navždy asociovat kouzlo výjimečného okamžiku. Ženy se tak moc snaží uchopit neuchopitelné, že jim zcela uniká, že prvotní blízkost vůbec skončit nemusí, a naopak může mít i trvalý ráz.

Mějte dítě stále u sebe

Stačí k tomu šátek na nošení dětí. Žena si jej uváže kolem těla, dítě umístí na svou hruď do ergonomické polohy a pak už může s miminkem vzájemně vnímat svou vůni a teplo těla. Jde o nejpřirozenější věc, která byla roky uměle potlačována a bagatelizována. Lidské mládě je savec, který se bez mámina objetí a prsu neobejde. Šátek nebo šátkové nosítko mohou výrazně pomoci při neztišitelném pláči, bolení bříška, růstu zoubků nebo zdravotních indispozicích. Ergonomická poloha je pro dítě velmi úlevná a spokojené dítě rovná se spokojená máma.

Nikdy není pozdě

Ať už teprve patříte do role těhulek nebo je již vaše robátko na světě, začít s nošením není nikdy pozdě. Nosítko pro novorozence, alias šátkové nosítko, je měkké a ušité z šátkoviny, která se krásně přizpůsobí tělíčku miminka. Před samotnou koupí je dobré si nosítko vyzkoušet, protože pořízení kvalitního nosítka nepatří zrovna mezi nejlevnější, a tak nikdo nechce „sáhnout vedle“. Ve ZkusNositko je možné si vybraný sortiment vyzkoušet. Ergonomické nosítko lze zapůjčit na libovolně dlouhou dobu. Pokud vám bude vyhovovat, můžete si ho pak rovnou zakoupit a týdenní zápůjčku budete mít zcela zdarma. Na výběr máte z několika délek zápůjční doby. Nosítko si tak můžete půjčit třeba jen na víkend, nebo třeba na týdenní, či 14tidenní dovolenou. Zapůjčení probíhá oproti vratné kauci. Do nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny. ZkusNositko.cz K Hádku 1576/12 Praha-Dubeč 107 00 Tel: 777 534 728 Email: info@zkusnositko.cz https://www.zkusnositko.cz/

Publikováno: 01. 07. 2020 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková