Užitečné tipy, jak zabavit sebe i děti během karantény

Koronavirus změnil naše životy od základu. Nikdo z nás neví, co bude následovat v příštích dnech či týdnech a nezbývá nám, než trávit spoustu času mezi čtyřmi stěnami. Co budeme dělat? Jak zabavit sebe i děti během karantény nebo nařízeného lockdownu? Neklesejte na mysli - tento volný čas můžete proměnit na zábavu. Zkuste si vzpomenout, kdy jste naposledy strávili tolik času se svou rodinou? V tomto článku vám přinášíme několik zajímavých tipů na aktivity, které během karantény zbaví vás i děti.

Zapojte děti do jarního úklidu

Kdy jindy důkladně uklízet, když ne během karantény? Vždyť úklid může být i zábava, opravdu! Vezměte kyblík s vodou, omyjte podlahy, okna, přesaďte květiny a udělejte i další věci, kterým jste se vyhýbali. Pusťte si k tomu dobrou muziku a práce vám půjde skvěle od ruky. Když se do úklidu pustíte s úsměvem a nebudete děti nutit, rády vám pomohou.

Pobavte se s dětmi kreativním tvořením

Umělecká činnost pozitivně ovlivňuje psychiku lidí. Zkusme s dětmi něco vytvořit. Mohou to být různé výtvory z plastelíny, obrazy namalované vodovými barvami nebo skládačky z papíru. Fantazii se meze nekladou. No a pokud máte šicí stroj, neváhejte s výrobou vlastního oblečení. Metrážové látky všeho druhu seženete z bezpečí a pohodlí domova – třeba na takoy.cz, kde mají prakticky vše, co můžete potřebovat: nepromokavý polyester, bavlnu, teplákovinu... a nechybí ani oblíbená viskóza

Postavte dětem bunkr

Během karantény tráví vaše děti mnohem více času na digitálních zařízeních. A proto je vhodné je od obrazovek a telefonů odtrhávat, co tot jen jde. Jak? Třeba si postavte v obýváku bunkr, do kterého si přinesete jídlo a knížky. Děti budou nadšené, to vám garantujeme.

Přečtěte si dobrou knihu

Co dodat k tomuto bodu? Snad jen to, že až vás omrzí Netflix (a ano, ani ten vás nebude bavit večně), sáhnete po skvělé knížce, kterou již několik měsíců odkládáte. Začtěte se do neuvěřitelných příběhů nebo se ponořte do světa nových vědomostí – výběr žánru je pouze a jenom na vás.

Publikováno: 08. 03. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková