3 situace, kdy je dobré navštívit servis notebooků

Notebook má dnes spousta lidí a mnozí si ho s sebou nosí úplně všude. Do postele, k babičce, do školy či práce, na zahradu. Za to všechno by si čas od času zasloužil větší údržbu. Pokud ne doma, tak aspoň v servisu. Ostatně, víte, s čím vším vám pomůže dobrý servis notebooků? Neváhejte si zaplatit za profesionální péči. Notebook není zrovna levná záležitost. Péče odborníka vás možná bude stát pár stovek či tisíc korun, ale nový notebook stojí desetitisíce. Proto se dobrá péče vyplatí. A v jakých situacích byste se měli vydat do servisu?

1. Notebook běží podezřele pomalu

Všechno se hrozně dlouho načítá, programy se dokonce zasekávají a vy musíte neustále dlouho čekat? Nejvyšší čas vydat se do servisu! Na vině může být mnoho věcí. Někdy například pomůže notebook vyčistit od prachu. Když jsou jeho vnitřnosti prachem příliš zanesené, přehřívá se, což jej zpomaluje. Jindy pomůže přeinstalovat systém, protože za dobu provozu se vám povedlo nastahovat a nashromáždit spoustu nepotřebných souborů, které ho zpomalují. Nebojte se, o svá data v žádném případě nepřijdete, ani při přeinstalování. Brno servis ntb garantuje, že je vždy zálohuje a po přeinstalování vrátí na disk.

2. Chytili jste vir

Stejně jako člověk i notebook může onemocnět. Vir chytíte docela snadno, a někdy i tehdy, když máte nainstalovaný antivirový program. Stačí se pohybovat na podezřelých webových stránkách, otevřít přílohu podivného e-mailu, který vám přišel apod. Virus se projevuje různě. Zpomalením počítače, vyskakováním podivných oken nebo třeba černou obrazovkou, na které vám svítí upozornění, že chcete-li nadále používat svůj počítač, máte odeslat tolik a tolik peněz na takový a takový účet. Nebuďte hloupí, zajděte do servisu. Notebook stačí přeinstalovat a je vyhráno.

3. Něco se pokazilo

Nefunguje část displeje, utrhl se jeden pant, nejde nabíjení. Hardwarové potíže doma vyřešíte jen těžko, zajděte raději do servisu. Tam vám objednají náhradní díl, možná ho dokonce budou mít skladem. Pokud není třeba čekat na díly, notebook máte opravený během jednoho až tří pracovních dní. Podívejte se na Brno servis notebooku-Fopanet.cz a zjistěte, kolik takové opravy stojí.

Publikováno: 03. 11. 2019 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková