Rozkládací sedací souprava pro občasné i každodenní spaní

Žijete-li jen ve dvou, případně úplně samostatně, je zbytečné platit vysoký nájem za obrovský byt. Dva lidé mohou pohodlně žít v 1+kk či 2+1. Jen je pak třeba vymyslet, kde si uděláte ložnici a kde obývací pokoj. Nejsnazší bývá obě tyto místnosti spojit a spát v obývacím pokoji. Existují v podstatě dvě možnosti, jak se s tím vypořádat. První variantou je pořídit si patrovou postel a pod ni umístit sedací soupravu. Prostě si uměle vybudujete další patro, v němž máte své soukromí. Bude-li dostatečně vysoko, tj. nad úrovní hlavy, návštěvy tam neuvidí. Na tohle je ale třeba mít vysoké stropy, navíc ne každý rád spí ve výškách. Druhou možnost pak představuje rozkládací sedací souprava.

Hledejte sedačku určenou na každodenní spaní

Mnohé rohové sedací soupravy, ale i ty obyčejné, bývají rozkládací. To však automaticky neznamená, že je vhodné na nich denně spát. Občasné přespání zvládnete na jakémkoliv modelu, jako denní lůžko ovšem neposlouží každá sedačka. A jak vybrat tu správnou?
  1. Měla by být dostatečně velká. Nechcete se přece nikde krčit.
  2. Tvrdost vám musí vyhovovat. Je dobré si vyzkoušet na ni lehnout.
  3. Měl by ji zvládnout rozložit jeden člověk. Co když budete chtít jít spát dříve než partner, který zrovna není doma?

Chtějte model s úložným prostorem

I rozkládací sedací soupravy mohou být navíc vybaveny úložným prostorem. Je to praktické, protože pak nemusíte řešit, kam přes den schováte peřiny. Umístíte je prostě do sedačky. Dále je dobré pořídit si ještě speciální podložky na matrace. Za prvé ochrání vaši sedací soupravu před ušpiněním a za druhé vám tak trochu nahradí pohodlnou matraci. Spát denně na rozkládací sedací soupravě lze. Jen ji musíte správně vybrat. Není totiž nic horšího, než když se nemůžete pořádně vyspat. To si ale člověk, který se denně probouzí vyspaný téměř do růžova, nedokáže ani představit. Nechtějte nic takového zkoušet, vyberte si dobrou sedačku třeba na Lumax-nabytek.cz.

Publikováno: 03. 12. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková