Ztrácíte chuť do života a chybí vám energie? Zkuste to se superpotravinami, které vás rychle dostanou zpět do centra dění

Jedním z nežádoucích průvodních jevů moderní doby a extrémně efektivního životního stylu je často se dostavující únava a vyčerpání, které plynou z vysokého pracovního nasazení i životního tempa. Pracujeme, bavíme se s přáteli, trávíme čas s rodinou. To všechno vyžaduje spousty energie, jejíž zdroje nejsou nevyčerpatelné.

S matcha tea omládnete a zbavíte se únavy

Čaj matcha je báječný nejen díky svým zklidňujícím účinkům, které má na svědomí především aminokyselina L-theanin pomáhající zintenzivňovat v mozku alfa vlny, které podporují relaxaci a přináší duševní svěžest. Nejnovější výzkumy této látky ukazují, že působí v mozku jako neurotransmiter se zklidňujícím účinkem, který ale nevyvolává ospalost. Jedním z jeho účinků je i zklidnění nenadálé reakce na vysoce stresovou situaci, například bušení srdce, pocitů panické úzkosti a podobně. V matcha tea ale najdete také celou řadu vitamínů, minerálů a látek s vysokou výživovou hodnotou včetně antioxidantů zpomalujících neblahé důsledky stárnutí. Obsah theofylinu, který je jistou formou kofeinu, dělá z matcha tea jedinečný prostředek pro udržení hladiny energie, jež je ale na rozdíl od kávy uvolňována postupně.

Podobné účinky jako matcha tea nabídne i chlorella

Superpotravina chlorella je druhem sladkovodní řasy, která se díky obsahu vysoce účinných látek dostává do popředí zájmu lidí na celém světě. Její vlastností je především dokonalá absorpce těžkých kovů z těla a pozitivní vliv na celkový trávicí proces. Stejně jako matcha obsahuje také velké množství antioxidantů zpomalujících stárnutí a celou řadu vitamínů a minerálů. Chlorella působí jako intenzivní regenerační prostředek, který je ideální zejména při stavech po nemoci či úrazu, kdy vás přemáhá tělesná slabost. S tou chlorella bezpečně zatočí. Navíc tuto superpotravinu můžete díky praktickému slisování do tablet konzumovat i kdekoliv na cestách nebo v práci.

Co si můžete dopřát kromě matcha tea a chlorelly?

Jestliže máte raději přírodní podpůrné prostředky na odstranění únavy z vlastních zdrojů, vsaďte na mátu, lékořici anebo obyčejnou kopřivu. Tyto bylinky mají silné detoxikační účinky, které se ztrátou životní energie spolehlivě zatočí a navíc je možné si je poměrně jednoduše vypěstovat i doma.

Publikováno: 30. 06. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková