Nepodceňujte ochranu zdraví při práci. K úrazu může dojít velmi snadno

Sluníčko pomalu vystrkuje růžky a láká ven zahrádkáře i kutily. Příroda začíná kvést a růst, a protože loňská fasáda už nezáří tak výraznou barvou jako loni, nadešel čas k úpravám. Práce bude určitě hodně, je tedy důležité myslet i na ochranu zdraví, kterou rozhodně nezajistí jen rukavice. I ty jsou samozřejmě důležité - jsou základním pracovním ochranným prostředkem a není radno se bez nich pouštět do práce.

Vyberte si rukavice s ohledem na povahu práce

Vybrat dostatečně kvalitní ochranný pracovní prostředek pro ochranu rukou ale není tak jednoduché, jak se na první pohled jeví. Existuje řada předpisů a z nich vyplývajících druhů. Pro činnosti kolem domu nám ve většině případů bohatě postačí kombinované rukavice. Ty nabízí dostatek pohodlí díky vnitřní vystýlce, a zároveň kvalitní ochranu zvenčí. Pro úpravy zeleně zase doporučujeme textilní rukavice. Při manipulaci a používání chemických látek (např. mycí prostředky na podlahu atp.) jsou pak vhodné rukavice z PVC materiálu, jež jsou vysoce odolné proti poškození a jediné, co přes ně pocítíte, bude teplota daného materiálu.

Alfou a omegou bezpečné práce je vhodné oblečení

Pro práci v lese nebo na stavbě rozhodně nebude nejlepší řešení navléknout kraťasy a přidat k nim pantofle. I proto lze vybírat ze širokého sortimentu montérkových souprav, k nimž si můžete přikoupit i pevné boty s ochranou proti okopu a tvrdou podrážkou. Takové pořídíte například na Celar.cz. Při práci kolem domu se s potřebou chránit zrak většinou nesetkáme, ovšem není od věci mít v záloze čiré polykarbonátové brýle a k tomu nezbytnou ochranu hlavy. V některých prostředích se bez helmy obejdete, ale když si ji pořídíte, určitě tím nic nezkazíte. Ať už na naše rady dáte, nebo si vystačíte pouze s pracovními rukavicemi, mějte na paměti, že zdraví je jen jedno. A ošklivému úrazu lze zabránit pouze dostatečnou prevencí, kterou ochranné pracovní prostředky bezesporu jsou.

Publikováno: 03. 05. 2019

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková