Izolujte svou hifi soustavu

Každý, kdo utratil značné množství času a peněz k sestavení domácího hifi systému, chce zajistit, aby fungoval na optimální úrovni. Jednou z nejdůležitějších cest jak toho dosáhnout je izolace hifi komponentů od rušivých vlivů, tak jak to má zařízeno každé kvalitní hifi studio.

Proč izolovat jednotlivé hifi komponenty?

Výkon soupravy zhoršují nežádoucí vibrace, které jsou nepřítelem každého hifi systému. Vibrace způsobují, že se hluk dostane do dráhy signálu a tím zvyšuje hladinu šumu, což má za následek méně kvalitní reprodukci zvuku. I když vibrace mohou být malé a lidským uchem neslyšitelné, při použití izolace okamžitě uslyšíte rozdíl ve zvukovém výkonu.

Různé typy izolace

Izolace hifi soustavy nemusí být nijak obtížná, můžete použít specializované hifi stojany, pěnové hmoty nebo izolační hroty, které výrazně zlepší čistotu zvuku. I něco tak základního, jako je umístění reproduktoru na stojan, bude mít na jeho zvuk významný vliv. Pro inspiraci se obraťte na některé poslechové hifi studio, kde se můžete názorně přesvědčit o vlivu různých typů izolace na výsledný zvuk. Navštivte například hifi poslechové studio Praha, kde vám tým zkušených odborníků, kteří jsou sami zapálenými audiofily, názorně předvede, jak izolace dokáže vylepšit zvuk celé soustavy, a poradí vám, jak to u vaší domácí soustavy provést. Například reproduktory by měly být vždy umístěny na k tomu určených stojanech. Stojany izolují vaše reproduktory od stěn a podlah a zajistí vám otevřenější a realističtější zvuk. Kromě této důležité funkce také vylepšují vzhled vašich reproduktorů a místnosti svým elegantním a impozantním designem. Pokud nemůžete použít stojany, měli byste reproduktory odizolovat alespoň izolačními hroty. Vnitřek reproduktorů můžete zase izolovat speciální izolační hmotou, která zabrání nežádoucím odrazům uvnitř reproduktorové skříně.

Publikováno: 08. 08. 2019

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková