Žaluzie, nebo rolety? Přečtěte si o výhodách obojího a rozhodněte se!

Zastínění by mělo být nedílnou součástí každé domácnosti. Ostré sluneční paprsky mohou uvnitř bytu či domu vytvořit velmi nehostinné prostředí a jedinou možností, jak docílit optimálního mikroklimatu a světelných podmínek, je právě instalace vhodně zvoleného stínícího systému. V tomto článku se zaměříme na dvě základní varianty vnitřního zastínění - žaluzie a rolety. Která z nich je lepší a co jednotlivé systémy nabízí?

Žaluzie nemusí být fádní

Máte omezený rozpočet, a přesto vyžadujete praktické řešení? Žaluzie sluší téměř každému bydlení a rozhodně nevypadají nudně. Stačí si vybrat správnou barvu a sladit lamely s ostatními interiérovými prvky. Spousta lidí potenciál žaluzií podceňuje,a proto jsou v oknech k vidění stále jedny a ty samé barevné kombinace. Přitom stačí zalistovat ve vzorníku a zapojit trochu kreativity. Případně si vybrat netradiční materiál v podobě dřeva či bambusu. Žaluzie tím získají na exkluzivitě. Silnou stránkou žaluzií je nízká cena. I velmi levné žaluzie mohou vypadat dobře a velmi dlouho vydržet. Oproti roletám mají výhodu v možnosti naklánění lamel, a tedy v jednodušší regulaci intenzity přirozeného světla.

Šmrncovní rolety do každé domácnosti

Pokud si pod pojmem rolety představíte jak jsi nehezký kus látky, jako tomu bylo v ,minulých dekádách, zcela jistě vás současná nabídka mile překvapí. Stylové moderní rolety vypadají skvěle a jsou k mání v širokém spektru designových variant. Díky tomu se hodí do většiny interiérů bez ohledu na styl zařízení. Vhodně zvolené rolety jsou na vyšší estetické úrovni než žaluzie. Jako nevýhodu však lze vnímat absenci snadné regulace dopadajícího světla, jak ji umožňují naklánějící se lamely. Na trhu jsou však také atraktivní rolety typu “den a noc”, které se skládají z průsvitných a zatemňujících pásků. Nabízí tak výhody obou stínících systémů. Jak zní konečný verdikt? Jak žaluzie, taky rolety, mají specifické výhody a není možné obecně definovat, který ze systémů je lepší. V praxi tak záleží na vašich specifických požadavcích a kvalitě konkrétního produktu.

Publikováno: 13. 06. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková