Proč by v žádné dětské postýlce neměly chybět mantinely?

Očekávaný příchod miminka je pro budoucí rodiče opravdu nezapomenutelným a kouzelným zážitkem, kterému předchází měsíce příprav - to aby bylo pro nového člena rodiny vše do puntíku přichystáno. Jednou z priorit je jistě místo na spaní, kde bude novorozenec trávit většinu svého času, a proto by správné podmínky k odpočinku měly být na prvním místě. Dětské postýlky se ve většině případů vyrábějí z dřevěných či jiných tvrdých materiálů. Ovšem některé části těchto materiálů mohou pro kojence představovat riziko poranění, pokud však nejsou dostatečně zabezpečeny takzvanými nárazníky do postýlky. Mantinely do postýlky chrání novorozence před případným zraněním a zajišťují jeho bezpečný a ničím nerušený odpočinek. Izolují totiž dítě od sloupků mříží, tudíž nehrozí, že by se uhodilo a případně zranilo. Rodič by se měl postarat o to, aby pohodlí a bezpečnost svého dítěte bylo skutečně na vysoké úrovni.

Jaké výhody mantinely do postýlky nabízí?

Své první dny novorozenci budou trávit z největší části právě v postýlce, a proto je na místě, aby postýlka splňovala veškeré nezbytné podmínky, co se týče komfortu, ale především bezpečnosti. Kojenec by se v postýlce měl cítit šťastně a pohodlně, vytvořte z postýlky takové prostředí, které bude hotovou oázou klidu a odpočinku. Ovšem ani se nenadějete a ratolesti budou v postýlce vyskakovat na zábradlí a hrát si s ním. V takovém případě by bez cop mantinelů mohlo hrozit, že vaše dítě snadno přijde k úrazu, a proto je nutné chrániče na zábradlí aplikovat.

Kde cop mantinely pořídit?

Cop mantinely pořídíte v různém barevném provedení i s unikátními vzory, ale kde takové bezpečnostní a dekorativní prvky sehnat? Prodejce Ready4Kids.cz nabízí celou řadu bezpečnostních, ale také zábavních předmětů pro děti.

Publikováno: 25. 02. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková