Vše, co byste měli vědět před tím, než si zajdete na svou první „kérku“

Mít tetování je dnes neuvěřitelně trendy. Tetovaných lidí přibývá jako hub po dešti a časy, kdy byla „kérka“ spíše cejchem kriminálníků a vyvrhelů, jsou nadobro pryč. A je to dobře, protože jde o jeden z nejlepších způsobů, jak vyjádřit svou individualitu – alespoň to tvrdí sami milovníci bodyartu. Ale ještě než usednete do pohodlného křesla a necháte do své kůže vpravovat inkoust, seznamte se se základními informaci. V následujících řádcích vám prozradíme vše, co byste měli o tetování vědět.

Bolí to?

Jedna z nejčastějších otázek souvisí s bolestí. Zatímco pro některé lidi je proces tetování spíše relaxací, pro jiné zkrášlování začíná a končí prvním motivem. Kde je tedy pravda? Někde uprostřed. Nic není černobílé a v souvislosti s vnímáním bolesti během tetování jde o velmi individuální záležitost. Obecně platí, že k nejbolestivějším místům patří plochy, kde je kůže tenčí – okolí páteře, klouby, oblast krku, nárty...). Na druhou stranu nejde o nic, co by naprostá většina lidí nevydržela.

Kde se nechat tetovat?

Tetovat vás může kamarád, který „kéruje“ víkendově. Pokud má talent, patřičné zkušenosti, dobré vybavení a kvalitní barvy, není důvod mu nevěřit. Ale raději se ho přesto zeptejte na reference a chtějte vidět, jak motivy vypadají s odstupem několika měsíců – barva pod kůží pracuje a v případě nesprávně provedené techniky může za nějaký čas vypadat úplně jinak. Chcete-li mít jistotu stoprocentního výsledku a stoprocentního dodržení doporučených hygienických zásad, najděte si renomovaný salon. Jak vypadají špičkové práce, se můžete podívat na stránkách salonu Unholy. Tetování Praha patří k tomu nejlepšímu v metropoli.

Kolik vás bude tetování stát?

Nacenění tetování je velmi individuální záležitost a ano – v salonech jako Unholy - Praha tetování vás vyjde o něco dráž než u začínajících tatérů. Ale jde o záležitost na celý život, budoucí součást vašeho vzhledu – investice do ní rozhodně litovat nebudete!

Publikováno: 19. 10. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková