Manipulační technika, kterou potřebujete

Práce ve skladu už dávno není tak fyzicky náročná, jakou byla v minulosti. Důvodem je manipulační technika, která se stala nepostradatelnou a nedílnou součástí každého skladu. Pokud hovoříme o manipulační technice, hovoříme o skupině strojů, přístrojů a nástrojů, které používáme k manipulaci se zbožím, materiálem nebo výrobky. Jak jsme zmínili, manipulační technika je nedílnou součástí skladů, může se však vyskytovat také v hospodách, ve vinařstvích či v domácnostech.

Cílem manipulační techniky je ulehčit lidem práci, což se jí poměrně daří. Díky manipulační technice je práce ve skladu rychlá a svižná, navíc se snižuje množství lidí trpících kýlou. V minulosti byla kýla nejčastěji zapříčiněna právě těžkou a náročnou prací ve skladu, nyní se už takřka nevyskytuje s touto příčinou.

Pokud jste se v minulosti nebo v současnosti ohlíželi po manipulační technice, víte, že se jedná o obrovský pojem, který v sobě ukrývá nespočetné množství strojů a nástrojů. Mnozí podnikatelé, kteří chtějí investovat do manipulační techniky, jsou tedy na vážkách, nevědí, pro jakou konkrétní manipulační techniku se rozhodnout. S tím ale můžeme pomoct a poradit.

Nízkozdvižné vozíky jako základ

Prvním pomocníkem ve skladu by měl být rozhodně nízkozdvižný vozík, který je součástí nejen velkého, ale také malého skladu. I když se jedná o nízkozdvižný vozík a nedosáhne do nebes, dokáže rychle a svižně přemístit palety, které přemístit potřebujete.

Inovací nízkozdvižného vozíku je elektrický nízkozdvižný vozík, který si zamilujete zejména pro jeho snadnou ovladatelnost

Nízkozdvižné vozíky s váhou pro rychlejší chod

Existují však ještě jeden typ nízkozdvižných vozíků. Jsou jimi nízkozdvižné vozíky s váhou, které jsou geniální v tom, že při přemísťování zboží, palet nebo materiálu dokážou vše převážené také zvážit. Urychluje to tedy rapidně čas, zrychluje se chod skladu.

Publikováno: 01. 12. 2018

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková