Víte, jak aplikovat gel lak? Zvládnete to doma

Ach ty ženy, potřebují vypadat perfektně a jsou pro to schopny udělat cokoliv. Spoustu času věnují třeba úpravě nehtů. Patříte mezi nadšenkyně nehtové kosmetiky i vy? Pak jste určitě slyšela hitu poslední doby: Gel laky jsou oblíbené pro pěkný vzhled, odolnost a snadnou aplikaci. Víte, jak s gel lakem zacházet? Po přečtení článku to zvládnete.

Proč zrovna gel lak?

Klasické laky jsou dost nepraktické. Sotva je nanesete, už se začnou loupat. Chtělo by to něco odolnějšího. Možnosti jsou tři: akrylové nehty, UV lak a gel lak. Akryl vychází levně, nicméně jeho aplikace je velmi náročná. UV lak vydrží na nehtech nejdéle, není ovšem šetrný k přírodním nehtům a jeho trvalé odstranění je poměrně náročné. Gel lak spojuje výhody UV gelu s výhodami klasického laku: je odolný a má dlouhou životnost, aplikace je ovšem snadná a lze ho kdykoliv odstranit.

Jak postupovat při aplikaci gel laku

Gel lak se nanáší podobně jako klasický lak s tím rozdílem, že neschne na vzduchu, ale vytvrzuje se v UV lampě. Pokud si tedy chcete nanést lak sama, musíte se vybavit UV lampou. Do začátku je vhodné si ji od někoho vypůjčit anebo si první nehty nechat udělat v salonu, abyste za UV lampu neutrácela zbytečně, pokud by vám gel lak nevyhovoval. Na aplikaci gel laku si vyhraďte dostatek času, abyste péči nemusela zanedbat. Věnujte se nehtům s láskou a nadšením, oplatí vám to zdraví a krásou.
  • Jako první zatlačte kůžičku a očistěte nehty kartáčkem. Vhodné je také použít speciální čistič nehtů.
  • Naneste na nehty Primer, který zvyšuje přilnavost gelu. Nechejte ho zaschnout 2-3 minuty.
  • Naneste průhledný podkladový gel lak podobně, jako jste zvyklá nanášet klasický lak. Podkladovou vrstvu vytvrďte.
  • Naneste tenkou vrstvu barevného gel laku a vytvrďte. Pro pěknější efekt naneste a vytvrďte ještě jednu vrstvu.
  • Aby byly nehty skutečně odolné, naneste ještě jednou průhledný lak. Vytvrďte… a máte hotovo!

Publikováno: 09. 08. 2019 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková