Ušetřete náklady na auto: S operativním leasingem to jde snadno!

Hledáte způsob, jak snadno a rychle získat dobré auto? Vsaďte na operativní leasing. Jedná se o dlouhodobý pronájem vozidla, v rámci kterého nemáte téměř žádné starosti – pouze úhradu měsíční taxy a doplňování pohonných hmot. O všechno ostatní se stará společnost, která vám operativní leasing poskytuje. Přečtěte si o něm víc a zjistěte, jaké nabízí výhody.

Leasing vs. operativní leasing

Není vám jasné, co přesně operativní leasing je? Pojďme si pro začátek ujasnit pojmy. Existuje několik cest, jak přijít k autu za výhodné peníze. Automaticky se nabízí koupě auta z bazaru. Cenově je tato varianta příznivá, nese ovšem určitá rizika, protože neznáte opravdovou minulost auta. Je možné, že prodejce auto prezentuje v lepším světle, než si zaslouží. Další způsoby jsou úvěr a leasing. Auto splácíte postupně, a tak se vyhnete jednorázové obrovské investici. Vyřizování úvěru trvá dlouho, podléhá přísným podmínkám. S leasingem je vyřizování snadnější, avšak i on má svou nevýhodu: Po dobu splácení stále vlastní auto leasingová společnost, nikoliv vy. U operativního leasingu je všechno mnohem jednodušší. Auto zůstává majetkem společnosti, proto se o něj nemusíte starat - případné potíže vyřeší majitel.

Jaké má operativní leasing výhody?

  • přijatelná cena – neplatíte náklady na údržbu ani pojištění,
  • rychlé vyřízení - stačí podpis transparentní smlouvy a auto je "vaše",
  • možnost častějšího střídání vozidla - můžete ho měnit např. každý rok,
  • bezstarostnost – o všechno se stará společnost,
  • možnost snížení daňového základu.

Kde sjednat operativní leasing?

Nevíte, kde sjednat operativní leasing za výhodných podmínek? Doporučujeme vám Auto Podbabská. Vyřizování probíhá z velké části online, a tak je velmi pohodlné a rychlé. Abyste si byli jistí, že vám bude zvolené auto vyhovovat, je možné se domluvit na vyzkoušení vozidla a testovací jízdě.

Publikováno: 26. 10. 2019

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková