Půjčka od soukromé osoby je dnes hodně diskutované téma

V dnešní době byste si měli úvěr vždy dobře rozmyslet. Prověřte si poskytovatele a další náležitosti. Trh s finančními produkty je různorodý, pravidelně se na něm objevují novinky a rozhodně platí, že je z čeho vybírat. Pestrobarevné nabídky, lákavé cifry, ale také prověřování bonity klienta a doklad o příjmu, který je ke schválení půjček dnes už nutností. Podle čeho si vybírat poskytovatele, jak se orientovat, když máme před sebou desítky různých možností? Prohlédněte si reference a dejte svou důvěru prověřeným společnostem. Půjčka od soukromníka sice může vypadat lákavě, ale ve finále nebude nejlepším řešením.

Bezpečně, to je dnes hlavní cíl

Vědět, že se můžete obrátit na někoho, komu můžete důvěřovat. Mít jistotu, že se vaše osobní údaje nedostanou do nepovolaných rukou. Půjčka od soukromé osoby je bohužel v jistém smyslu krokem do neznáma. Proč nedat svou důvěru firmě, která je na našem trhu už skutečně prověřenou a stabilní? Měli byste mít jasno v tom, s kým jednáte. Pozitivní reference na různých webech jsou určitě dobrou zprávou. Důvěra je v dnešním světě křehká a bylo by vhodné ji budovat už od samého začátku. Působit skutečně důvěryhodně, to není samozřejmost ani ve světě moderních nebankovních půjček. Vždy je namístě opatrnost, což platí dvojnásob, pokud jde o peníze. A jak vypadají parametry nebankovního poskytovatele v dnešní době?
  • 1 000 Kč je nejnižší částka. Samozřejmě pak platí, že ji můžete utratit naprosto za cokoliv.

  • 30 000 Kč je maximem. Nezáleží opět na tom, k čemu ji použijete. Jde o neúčelovou půjčku.

  • Splatnost? Jistě, máte na výběr ze čtveřice variant. 1, 2, ale i 3, případně také celé 4 týdny.

Spolehlivý poskytovatel je vám k dispozici

Zvažujete různé možnosti? Půjčka od soukromé osoby rozhodně nebude tou nejlepší. Zní sice na první pohled lákavě, podmínky smlouvy ale mohou být stanoveny různě a nezřídka se můžete dostat do velkých potíží, když nezaplatíte včas byť jen jedinou splátku. Nebude vhodnějším řešením dohoda s někým, kdo je transparentní a předvídatelný? Už jen pro klid duše, protože finanční záležitosti jsou o úplně jiných věcech než výběr sobotní snídaně nebo košile do zaměstnání.

První půjčka zdarma je velmi oblíbená

Už jste o ní někdy dříve slyšeli? Určitě ano, protože je hodně populární napříč sociálním i věkovým spektrem. První půjčka zdarma má velice jednoduché parametry a je určena pro ty, kteří ještě neměli tu čest s konkrétním poskytovatelem nebankovních úvěrů. Jak vlastně funguje? Důležité je, abyste si pohlídali termín a splatili svůj závazek včas. Potom se mohou úroky odpočítat a ve finále zaplatíte jen tolik, kolik jste si vypůjčili (tedy jistinu celé půjčky). Připraveno je až osm tisíc korun na dobu 14 dnů, což je pro nováčky v oboru určitě dosti atraktivní nabídka. Pokud řešíte naléhavé výdaje, může být právě tohle zajímavá odpověď. Nezáleží přitom vůbec na tom, čeho se přesně týkají. Může jít vlastně úplně o cokoliv, nikdo se vás nebude zvědavě vyptávat.

Úvěr jen podle vašich možností

Ať už je ve hře první půjčka zdarma nebo jiná nabídka, měli byste mít své další kroky velmi dobře promyšlené. Pokud jde o finance, není namístě jednat ukvapeně nebo zbrkle. Když si nejste jistí, že splátkový kalendář zvládnete dodržet vlastními silami, raději o půjčku nežádejte. Měla by být dobrou oporou v době, kdy dorazí nečekané výdaje, a naopak by se neměla stát dalším problémem v dlouhé řadě. Exekuce, insolvence, to jsou pojmy, které slýchají denně tisíce Čechů. Určitě bude lepší se poučit z chyb jiných a jednat maximálně zodpovědně. Půjčku si tedy berte jen takovou, kterou bez problémů splatíte, nic více a nic méně!

Publikováno: 07. 07. 2021

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková