Proč byste si měli najmout stěhovací společnost?

Jednou z nejnáročnějších činností, které budete v životě dělat, je stěhování. V ideálním případě to zažijete pouze jednou – z rodičovského domu do svého vlastního domova. Někdy vás ale čeká více stěhování (ze studentského bytu, po rozpadu vztahu a podobně). Tím, že se budete stěhovat častěji, se ale v této činnosti nemusíte stát zběhlými. I proto se vyplatí přemýšlet o tom, jak si celou práci usnadnit.

Příliš mnoho věcí

Služby stěhovací společnosti dnes už nejsou tolik drahé, jak si lidé myslí. Ušetřit na nich můžete, když se budete stěhovat ve všední den, protože víkendy jsou u stěhovacích společností dražší. Po stěhovací společnosti se dívejte zejména tehdy, když máte spoustu nábytku, který se do vašeho vozu nevejde. To by znamenalo buď opětovné vracení z vašeho starého bytu do nového, což se může prodražit na pohonných hmotách, navíc to zabere víc času.

Vlastní stěhování se nemusí vyplatit

U pronájmu za dodávku neplatíte pouze za čas, po který budete mít dodávku k dispozici, ale také za ujeté kilometry. Díky tomu se může stěhování v Praze (a nejen zde) značně prodražit. Nanosit všechny věci do vozu a pak je vynosit v novém bydlišti může být fyzicky náročné – obzvláště v průběhu jednoho dne. Někdy se vyplatí raději investovat do společností, které mají své vlastní auto i pracovníky, kteří pomohou.

Rychlé stěhování

Díky tomu, že své stěhování svěříte specializovaným společnostem, získáte také pomocníky navíc, kteří vám při stěhování pomohou. Mohou vám poradit, jak se nejlépe zabalit, propůjčit vám různé materiály na balení. Díky tomu bude stěhování rychlejší a efektivnější. Ve většině případů stačí jedno naložené auto, aniž byste se museli vracet pro zbytek.

Méně námahy

Jak už jsme naznačili výše, stěhování může být díky stěhovací společnosti jednodušší v tom, že máte také pracovní síly, o které se můžete při přenosu nábytku opřít.

Publikováno: 30. 01. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková