Přírodní „posilovače“ imunity – na které vsadit?

Na začátku jara je naše tělo oslabené, a proto potřebuje správně nakopnout. Nejlepším způsobem, jak toho docílit, je přírodní detoxikace, která uleví hlavně vyčerpaným játrům a zaneseným střevům. Na jaké potraviny byste měli vsadit?

Citron

Za nejjednodušší, nejrychlejší a kupodivu velmi účinný detox je považována vlažná voda s citronem. Tento nápoj, který byste si měli naservírovat každé ráno k snídani, totiž zbavuje tělo toxických látek. Zároveň podporuje tvorbu enzymů v játrech, čímž zvyšuje jejich výkonnost a efektivitu. Příznivě ovlivňuje také ledviny, pročišťuje je a pomáhá s pravidelným vylučováním. Zabraňuje tak třeba infekcím močových cest. Ačkoli je citron kyselý, jedná se o zásaditou potravinu, to znamená, že upravuje pH našeho těla a zabraňuje tak jeho překyselení.

Lněné semínko

Lněné semínko můžeme označit za takový malý zázrak Pyšní se totiž velkým množstvím vlákniny, omega 3 mastnými kyselinami, bílkovinami, obsahuje také široké spektrum vitamínů a minerálních látek. S naším tělem tak dovede hotové divy. Regeneruje játra, pročišťuje kardiovaskulární systém a především zbavuje střeva nahromaděných nežádoucích látek, aniž by jakkoli narušilo střevní mikroflóru. Přisypat ho můžete třeba do vaší oblíbené kaše, jogurtu nebo do smoothie, hodí se prakticky do čehokoli.

Červená řepa

Na červenou řepu mnozí z nás nemají ze školních jídelen zrovna nejlepší vzpomínky, mnozí k ní chovají dokonce odpor. To je ale velká škoda, protože právě tato potravina velkou měrou přispívá k našemu zdraví, pomáhá detoxikovat tělo a harmonizovat organismus. Funguje jako silný antioxidant, který na sebe váže nebezpečné volné radikály. Právě ony způsobují celou řadu nemocí, včetně rakoviny. Receptů s touto zázračnou plodinou najdete tisíce. Vyzkoušet můžete třeba carpaccio nebo polévku, zamilujete si ji ale také ve formě šťávy. Začněte však s jejím pitím postupně, její silný účinek by vám totiž mohl způsobit nevolnost nebo točení hlavy. Kombinujte ji proto s jinými plody, třeba s mrkví nebo jablkem. A jak si šťávu připravit snadno v pohodlí domova? Třeba za pomoci vysokootáčkového odšťavňovače OS-109 A od společnosti Orava. Ten se pyšní výkonným motorem, důmyslným zpracováním velkou plnící trubicí, která je vhodná i na odšťavňování celého ovoce. Podstatným způsobem vám tak usnadní celou práci a navíc vás potěší i rychlým a jednoduchým čištěním. Dát „stopku“ kupovaným konzervovaným šťávám tak bude hračka!

Publikováno: 04. 03. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková