Elektronický podpis – bezpečná forma pro stvrzení dokumentů a smluv

Také vás obtěžuje neustále ruční podepisování veškerých smluv a úředních dokumentů, které navíc musíte tisknout a zpět odesílat poštou? Pak je nejvyšší čas si nechat udělat elektronický podpis. Bezpečné elektronické podpisy jsou vytvářeny firmami, které mají potřebné certifikace. Běžně se dá tato forma digitálního podpisu sjednat na pobočkách České pošty, nyní to však lze udělat ještě pohodlněji, a to díky online platformě Signosoft.

Digitální podepisování smluv se těší rostoucí oblibě u široké veřejnosti

Zmíněná platforma rozhodně není žádnou novinkou, vždyť v tuzemsku působí už celých 10 let. Dříve však její elektronické podpisy online používaly hlavně větší firmy. Aktuálně ale o elektronické podpisy projevují zájem také běžní občané. Dá se říci, že v blízké budoucnosti bude mít tuto formu podpisu takřka každý občan.

Elektronické podpisy zvládnete klidně přes chytrý telefon

Jednou z předností, jíž se elektronické podpisy skrz platformu Signosoft mohou pochlubit, je jejich plná kompatibilita s PC a operačními systémy, jako jsou Mac, iOS a Android. Jde o ryze českou firmu, která do budoucna počítá s tím, že jednodušší verze systému bude pro každého zcela zdarma. Pakliže nyní chcete elektronický podpis získat jako fyzická osoba, stačí si stáhnout aplikaci, potažmo se zaregistrovat na příslušných webových stránkách. S elektronickým podpisem skutečně ušetříte spoustu času a námahy. Bezpečí je přitom garantované. Elektronické podpisy jsou totiž vlastně souborem unikátních kódů s certifikací, které prakticky nelze prolomit a dešifrovat. Proto nemusíte mít obavu, že je někdo snadno zneužije. Zmíněná platforma za deset let své činnosti eviduje už více než 10 milionů dokumentů, které byly podepsány jejich elektronickými podpisy. A to rozhodně není málo, že?

Publikováno: 25. 03. 2022

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková