Pořizujeme psa - jak vybrat vhodný pelech pro psy

Chystáte-li si pořídit psího kamaráda a člena Vaší rodiny, je praktické mu nakoupit hned několik chovatelských potřeb. Určitě musíme pejskovi umožnit mít své místo kam ho můžeme odkázat a kde bude mít možnost se kdykoliv stáhnout. Úplný ideál je, když se na takovém místě nachází pelech pro psy. Pro dospělé psy, ale i pro štěňata je to část bytu, kde budou mít pocit bezpečí a klidu při spánku, či odpočinku. Bylo by vhodné pro umístění pelíšku vybrat co nejméně frekventované místo ovšem v takové, kde bude cítit Vaši přítomnost.

Co se týká výběru pelíšku, musíme brát v potaz velikost psa. Pro velká plemena určitě nebudeme pořizovat pelechy, které by jim byly těsné. Pes musí mít možnost se v pelíšku i natáhnout, ne jen spát v klubíčku. Jestli jsme si pořídili malé štěňátko, které vyroste ve velkého psa, neměli bychom počítat s tím, že stejně do pelíšku doroste. Proto doporučujeme koupit malý pelíšek, který v každém případě dostane zabrat v období dorůstání pejska (nutná potřeba štěňat vše rozkousat). Až pejsek ze štěněčího pelíšku vyroste, teprve pak je v hodná doba na závěrečnou velikost psího pelechu.

Pokud budete pátrat po psím pelíšku, určitě vás překvapí množství psích pelechů na trhu. Vybírejte si takové psí pelechy, které se v první řadě snadno udržují. Důvod je takový, že v případě zašpinění je dobré pelíšek vyprat. Ideální jsou tedy takové pelechy, které mají odepínatelný potah, jehož je možné dát do pračky.

Kromě různých materiálů, z nichž jsou psí pelechy vyrobeny, najdeme na trhu také různé tvary a provedení psích pelechů. Pro jaký pelíšek se rozhodnete vy?

• Oválný pelech pro psa

K typickým psím pelechům patří oválné pelíšky, které se kupují nejčastěji. Svým tvarem totiž vyhovují všem velikostem psů. Dnes je možné zakoupit oválné pelechy pro psy v různých barvách a vzorech, nejhezčí mají v e-shopu iridog.cz.

• Kapsa pro psa

Jestliže svému psímu mazlíčkovi chcete dopřát něco netradičního, investujte do krásné kapsy, do níž se zachumlá a je mu teplo. Kapsy jsou rovněž vhodné pro malá i velká plemena. Největší průměr tohoto pelíšku je 1m.

• Boudy pro psy

Boudy nemusí být jen z dřevěných palet. Boudy mohou být vyrobeny z textilního materiálu. Boudy se hodí jako psí pelíšek zejména do míst, která nejsou tepelně izolovaná, ale i do interiéru, ve kterém je můžeme krásně sladit.

Publikováno: 30. 11. 2018 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková