Pohlédněte do historie a pokochejte se krásou svatováclavské koruny na právě probíhající výstavě

Pohled na svatováclavskou korunu je speciálním zážitkem, kdy máte pocit spojení s minulostí a nevěříte, že dokázali ve 14. století vyrobit něco tak nádherného. Korunovační klenoty jsou významnou součástí kulturního dědictví, takže jsou bezpečně zamčeny za sedmi zámky v korunní komnatě a vystavují se pouze výjimečně. To však v žádném případě neznamená, že musíte zapomenout na jejich prohlédnutí. V Praze je totiž výstava, kde uvidíte přesnou repliku svatováclavské koruny.

Dokonale přesná replika svatováclavské koruny

Svatováclavská koruna ve své replikované podobě vypadá skoro stejně skvěle jako originál. Byla vyráběna ručně a mistr zlatník si na ní dal záležet celých 9 měsíců. Výsledek je tedy opravdu přesvědčivý a stojí za to. Dokonale napodobené drahé kameny i celá konstrukce koruny jsou výsledkem profesionalitu a hlavně starých osvědčených principů. Cena použitých materiálů je však nesrovnatelná, protože na originálu najdeme zlato a pravé drahé, kdežto kopie je z pozlaceného stříbra s umělými kameny ze skla.

Mince i k zakoupení

Koruna je součástí výstava, kde hlavní část expozice tvoří mince ČNB. Umělecké ražby do zlata a stříbra mají sběratelskou hodnotu a jsou představením nejrůznějších motivů. Často se opakuje zejména motiv koruny, což je důvod, proč byla replika nejznámějšího korunovačního klenotu zařazena na výstavu.

Výstava v centru Prahy

Pražská mincovna se sídlem v Obecním domě koncipovala výstavu jako prodejní. Pokud se chcete jít jenom podívat na krásnou korunu a třpytivé mince, nemusíte platit vstupné. Navíc si můžete zakoupit minci jako originální suvenýr. Obecní dům se nachází v centru města. Snadno tak naplánujete zajímavou trasu po historickém centru se zpestřením v podobě pohledu na mince a korunu. Otevřeno je od pondělí do pátku mezi 10 až 19 hodinou a v sobotu od 10 do 18 hodin.

Publikováno: 22. 09. 2018

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Jiroušková