Od města k horám: Nezapomenutelné motocyklové trasy

Zářivé neony velkoměsta, hlasitý ruch dopravy, věčná spěchání. A pak ta okamžitá změna - první zatáčky mezi stromy, vůně pralesa a konečně, panoráma těch nejkrásnějších hor na obzoru. Výlet na motocyklu z města až k horám je dobrodružstvím, které se dotkne všech vašich smyslů.

Tip: Při výběru motorkářského oblečení nejenže hledejte stylový design, ale především myslete na bezpečnost a kvalitu materiálů. Ideální motorkářské oblečení by mělo být vyrobeno z odolných a oděruvzdorných materiálů, mít vyztužené chrániče na klíčových místech a být vhodné pro aktuální počasí.

  • Nádech historie: Z Prahy do Krkonoš: Vychutnejte si jízdu po historických stezkách našich předků. Tato trasa vás zavede přes malebné vesničky, kde čas zpomaluje svůj běh, až do srdce majestátních Krkonoš. Na trase můžete navštívit hrad Křivoklát nebo zastavit v městečku Jičín, které je vstupní branou do Českého ráje.
  • Od Dunaje k Alpám: Vídeň – Salzburg: Sledujte tok Dunaje z Vídně a pak se vnořte do údolí, která se střídají s horskými průsmyky. Tato trasa nabízí jak kulturní zážitky ve městech, tak i adrenalin v horských zatáčkách. Nenechte si ujít návštěvu historického města Steyr.
  • Z metropole do srdce Pyrenejí: Barcelona – Andorra: Opusťte kouzlo Barcelony a ponořte se do krás divokých Pyrenejí. Tato trasa nabízí nádherné výhledy, serpentiny a čerstvý horský vzduch. Navíc, Andorra je rájem pro nákupy a relaxaci po dlouhé jízdě.
  • Od věží do vrcholků: Z Paříže do Švýcarských Alp: Projíždějte kolem vinic Burgundska, přes Jurské hory až do srdce Švýcarska. Tato trasa vás odmění nejenom panoramaty Alp, ale také gurmánskými zážitky na každém kroku.
  • Balkánským pomezím: Bělehrad - Černá Hora: Tato trasa nabízí kombinaci historie, kultury a přírody. Přejezd přes národní park Tara v Srbsku je nezapomenutelný, stejně jako pohled na Černohorské moře po průjezdu skrz Durmitor.

Je bezpečné cestovat na motocyklu po horských trasách?

Samozřejmě, bezpečnost při cestování po horských trasách na motocyklu závisí na mnoha faktorech. Především je důležité mít zkušenosti s jízdou v náročném terénu a řídit se s rozvahou. Vždy dbáte na stav svého motocyklu, pravidelně kontrolujte brzdy, pneumatiky a světla. Také je klíčové sledovat předpověď počasí a vyvarovat se jízdy za špatných podmínek, jako jsou silný déšť nebo mlha. A samozřejmě, vždy mějte na sobě kvalitní ochranné vybavení.

Jaký typ motocyklu je nejlepší pro horské trasy?

Pro horské trasy je ideální vybrat motocykl, který je vybaven pro jízdu v náročném terénu. Enduro nebo adventure motocykly jsou často preferovány pro jejich všestrannost, schopnost zvládnout štěrkové cesty a jejich vyšší světlou výšku. Tyto motocykly jsou navrženy tak, aby zvládly různé povrchy a nabízely komfort i na dlouhých trasách. Samozřejmě, je důležité, aby byl motocykl správně nastaven pro váš styl jízdy a aby vám dobře seděl.

Publikováno: 31. 10. 2023

Kategorie: Auto

Autor: Barbora Jiroušková