Oblíbené toasty – pokaždé jiná chuť

Jednoduché a rychlé jídlo, které chutná teplé i studené. Rychlá svačina, vydatná snídaně i snadná večeře, to vše mohou být toasty, oblíbené u dětí i dospělých.

Kombinace na přání

Kouzlo toastů spočívá v jejich variabilitě, můžeme si je udělat na mnoho způsobů a chutí. Dva plátky světlého, toastového chleba naplníme podle své chutí a krátce zapečeme. Variantu se šunkou a sýrem, případně salámem a sýrem, zná naprosto každý a i přesto ji každý dělá jinak. Můžete přidat kečup nebo tatarskou omáčku, pomazat chléb taveným sýrem nebo naopak nechat suchý, prokládat šunku a sýr mezi sebou vícekrát nebo zvolit jednoduchou variantu, záleží jen na vaší chuti. Kromě šunky, salámu a sýru lze použít různé paštiky, mleté maso, klobásy nebo camembert i další aromatické sýry, vše je jen na nás. Sladkou verzi pak vytvoříte s džemem, ovocem, burákovým máslem či pomazánkou z lískových oříšků. Velmi oblíbené jsou tousty s náplní slanou i sladkou, jako je hawai toast se šunkou a ananasem.

Na cesty připraveno

Výhodou toastů je nejen jejich nepřeberné množství chutí, ale také rychlost přípravy. Během pár minut dokážete udělat toasty na výlet pro celou rodinu i připravit svačinu dětem do školy. Vhodně zvolená náplň vydrží i bez ledničky do druhého dne a tak jsou toasty skvělou volbou také na cestování. Správné zapečení, během kterého se všechny chutě smísí a vytvoří dokonalý výsledek, zajistí Sandwich toaster 3v1 od značky Orava. Kromě toastů zvládne i vafle nebo grilované maso, protože má 3 výměnné desky a tedy hned tři možnosti přípravy pokrmů. Stačí jen jedním pohybem vyměnit jednu desku za druhou a můžete si vybrat, zda chcete zapékat toasty, dělat nadýchané vafle nebo grilovat. Desky se snadno udržují díky nepřilnavému povrchu, lze je mýt i v myčce nádobí. O o bezpečné používání se postarají tepelně izolované držadlo a tepelná pojistka, světelná signalizace vás pak upozorní, když je přístroj nahřátý na správnou teplotu. Jeden pomocník pro tři typy přípravy jídla vám v kuchyni ušetří čas i místo a navíc zaujme i dětské pomocníky. Můžete si tak užít společné vaření a jídlo vám bude chutnat ještě o kousek víc.

Publikováno: 11. 01. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková