Ultrazvukové čističky najdou uplatnění ve firmách i v domácnostech. Jaké jsou jejich přednosti?

Každý z nás by v této době měl co nejvíce dbát na hygienu. Stačí si představit, kolik nečistot a špíny se usazuje na předmětech, které doma pravidelně používáte. Běžné čistící prostředky přitom obvykle dokážou odstranit jen takové nečistoty, jež rozeznáte pouhým okem. K tomu, aby byly dokonale hygienicky nezávadné, se dnes už dají použít kupříkladu speciální ultrazvukové čističky.

Domácí ultrazvukové vany

V okamžiku, kdy doma chcete mít drobné předměty perfektně čisté, jsou ultrazvukové čističky jednou z možností, jak toho docílit. Malé ultrazvukové vany nezaberou mnoho místa, můžete je dát třeba do koupelny či kuchyně. Dobře poslouží například k čištění zlatých a stříbrných šperků, tedy zejména náramků a řetízků, čistit se v nich ale dají také příbory, z nichž se běžnými čistícími prostředky nedá dokonale odstranit špína a mastnota. Kromě toho, že vám tyto předměty ultrazvukové čištění kvalitně vyčistí, získají rovněž svůj původní vzhled a lesk, čímž se prodlužuje jejich životnost. Ultrazvukové čištění je velmi šetrné. Funguje na bázi kavitace, kdy ultrazvukové vlny rozkmitávají přítomnou tekutinu ve vaničce. Vznikají přitom bublinky, které se postarají o důkladné odstranění veškerých nežádoucích nánosů z vložených předmětů.

Průmyslové ultrazvukové čističky

Stále častěji se moderní ultrazvukové čističky, jejichž modely naleznete na https://elmik.cz/produkty/ultrazvukove-cisticky, aplikují ve firmách a výrobních podnicích. Používají se kupříkladu v automobilovém průmyslu při výrobě součástek, kdy je zapotřebí, aby na nich nebyly žádné mastné fleky a usazeniny, jež vzniknou při samotném procesu výroby. Dále se ultrazvukové čištění hojně vyskytuje v potravinářském průmyslu, kde je nutné brát zvýšený ohled na hygienu. Ze stejného důvodu ultrazvukové čističky nechybí ani ve zdravotnických zařízeních. Používají je ale také například hodináři a zlatníci, v neposlední řadě má pak čištění ultrazvukem svůj smysl při výrobě drobných elektronických a mechanických součástek. Uplatnění této moderní metody se stále rozšiřuje. Díky šetrnosti a efektivitě není divu. V tuzemsku se ultrazvukové čističky dají pořídit u firmy ELMIK, jež se už od roku 1994 věnuje rovněž prodeji ozvučovací techniky. Kompletní nabídku čištiček na bázi ultrazvuku najdete na https://elmik.cz/produkty/ultrazvukove-cisticky.

Publikováno: 20. 07. 2020

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková