Najděte konečně duševní pohodu

Stres a úzkost jsou pro člověka 21. století běžnými společníky. Mnozí je bohužel cítí denně. Zdravé to rozhodně není, zřejmě víte, že dlouhodobá psychická nespokojenost může vyústit také ve fyzické nemoci. Už jen z toho důvodu je dobré proti stresu bojovat. Někteří lidé mají to štěstí, že je jen tak něco neznepokojí. Nestresují se každou druhou hloupostí. Spousta věcí, nad nimiž ostatní šílí, je nechává naprosto v klidu. Pokud k takovým nepatříte, je třeba si osvojit několik základních principů, jež vám mohou pomoci.

Pravidelně cvičte

Cvičení je jedním z nejlepších pomocníků v boji proti stresu. U lidí, kteří pravidelně cvičí, je totiž mnohem nižší pravděpodobnost úzkosti než u těch, kteří žádnou fyzickou aktivitu nevykonávají. Cvičení totiž snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu a zároveň pomáhá uvolňovat hormon štěstí endorfin. Taktéž podpoří kvalitu spánku a pomůže vám k vyššímu sebevědomí. A je úplně jedno, zda chodíte běhat, cvičíte jógu nebo chodíte na hodiny zumby. Každý si musí najít takový pohyb, který mu vyhovuje. Možná vás překvapí, že podle odborníků k nejlepším aktivitám v boji proti stresu patří prostá chůze či běh. Jde o repetitivně pohyb, při němž zapojujete velkou svalovou skupinu.

Zvažte doplňky stravy

Proti stresu mohou pomoci některé doplňky stravy. Užitečná je meduňka lékařská, hodí se omega-3 mastné kyseliny, kozlík lékařský nebo zelený čaj. Existují také přímo doplňky stravy určené na odbourání stresu, jako je například Antistres od českého výrobce Naturvita. Ten obsahuje kozlík lékařský, vitánii snodárnou a rozchodnici růžovou. Chrání proti stresu, pomáhá k lepšímu spánku, zbavuje bolestí hlavy vyvolaných stresem, podporuje dobrou náladu a také stimuluje nervový systém. Přitom jde o přírodní výtažky. Přípravek pořídíte na Gigalékárna.cz.

Snažte se trávit čas s rodinou a přáteli

Velkým pomocníkem ve stresovém období mohou být vaši blízcí. Pocit sounáležitosti opravdu pomáhá s je známým faktem, že depresemi a úzkostmi často trpí lidé s menším množstvím sociálních propojení.

Publikováno: 14. 10. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Jiroušková