Na čem šetří prodejci herních počítačů?

Herní počítače jsou velmi žádaným sortimentem. Mladší i starší generace se rády odreagují u nějaké dobré střílečky, adventury nebo závodní hry. Jenže aby to vůbec bylo možné, potřebují odpovídající hardwarovou výbavu. Počítače stárnou velmi rychle a v herním odvětví to platí dvojnásob. Kdo si chce zahrát nejnovější herní tituly, potřebuje našlapanou mašinu.

Herní pc prodávají snad všechny obchody s elektronikou. Obvykle k tomu mají speciální kategorii, takže člověk se jen podívá na vzhled, grafickou kartu, procesor a už nakupuje. Obvykle přehlédne, na čem všem se prodejce snažil ušetřit.

Prodejci herních pc moc dobře vědí, že se zákazníci dívají zejména na grafickou kartu a procesor. PC sestavy pro hráče nejnáročnějších současných her vás tedy ohromí perfektní grafikou, jako je třeba Nvidia RTX 2070. Uvědomujete si ale, že abyste ji mohli naplno využít, potřebujete i odpovídající monitor? AMD má svou technologii FreeSync, Nvidia zase GSYNC. Je dobré, aby monitor korespondoval s kartou. Také musí mít vhodné (rozumějte vysoké) rozlišení a nízkou odezvu.

Skříň bývá podceňována, a to nejen u herních počítačů. Lidé zpravidla vybírají podle vzhledu a nedbají na to, že hezky vypadající skříň může být ve skutečnosti velmi špatná. Slaboučké rezonující plechy a minimální možnosti chlazení vás určitě nepotěší. Skříň by měla být pevná, dostatečně prostorná i na větší grafické karty, dobré jsou skříně s vrchním odvětráváním. Pokud budujete špičkovou herní sestavu, měla by mít několik ventilátorů, rozhodně více než dva.

Dobře si prostudujte celou sestavu vybraného herního pc, ne pouze ty důležité komponenty. Důležité jsou totiž všechny. Pokud se v hardwaru příliš nevyznáte, nechte si sestavit herní pc pro nejnáročnější hráče s výkonem i do budoucna od odborníků. Nebo poproste známého, který se v počítačích vyzná. Nenechte se vodit za nos.

Publikováno: 23. 12. 2018

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková