Na čem hrají Japonci? Nintendo Switch v roce 2021 převálcovalo konkurenční PlayStation

Pozici nejprodávanější konzole si sice dlouhodobě udržuje PlayStation 2 - a s více než 155 miliony prodanými kusy se zapsala zlatým písmem do kroniky herní historie - ale může se stát, že ji jednoho krásného dne (a ten může nastat velmi brzy) z trůnu sesadí rival ze stáje Nintenda. Konzole Switch totiž na přelomu roku překročila hranici 100 milionů prodaných kusů a v Japonsku se jí vede doslova náramně. V České republice se sice herní konzole Nintendo Switch nemůže pochlubit tak širokou hráčskou základnou jako ostatní platformy, ale i tak se jí na našem trhu poměrně daří. Oproti zemi vycházejícího slunce jsou ovšem prodejní čísla českých eshopů jen drobečky. V roce 2021 trhalo Nintendo Switch rekordy a s 5,3 miliony prodanými kusy totálně zastínilo všechny potenciální konkurenty. Druhý PlayStation 5 nepřekonal hranici jednoho milionu a třetí PlayStation 4 se 103 tisíci prodanými kusy snad ani nestojí za zmínku. Čtvrtý Xbox (varianty X a S) statisícovou hranici nepokořil.

​Proč je Nintendo Switch tak populární?

Při pohledu na Nintendo Switch je okamžitě jasné, že se vymyká zavedeným standardům, které nastolili velikáni od Sony a Microsoftu. V prvé řadě jde o velmi kompaktní rozměry. Pro lepší představu: dokovací stanice Switche má na šířku jen o 13 mm více než ovladač DualSense PS5 (160 mm).

Japonský hybrid (po vytažení z doku se domácí konzole mění na handheld) však boduje i v jiných disciplínách. Například si na něm zahrajete hry, které jsou jiným konzolím zapovězeny. Ano, to samé jistě platí prakticky pro všechny platformy, ovšem taková Legend of Zelda – jedna z nejlépe hodnocených her všech dob, je sama o sobě důvodem pro pořízení Switche. Výčet unikátních titulů je samozřejmě mnohem delší. Ve výčtu exkluzivních titulů nechybí Super Mario Odyssey, Super Smash Bros Ultimate či Splatoon 2. A to je teprve začátek. Nintendo Switch má zkrátka jedinečné charisma, za které mimo jiné vděčí speciálním oddělitelným ovladačům – Joy-Conům – a velmi zábavnému multiplayeru přes LAN až pro 8 lidí. Pořídíte si ho?

Publikováno: 28. 01. 2022

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Barbora Jiroušková