Léto se blíží: jaké zvolit prádlo?

Nejdeštivější jaro posledních let vystřídaly teplé letní dny a my se tak rychle z kalhot a mikin převlékáme do šatů, bermud a šortek. Jaké si vybrat prádlo pod letní oblečení, abychom se cítili dobře a zároveň dobře vypadali?

Ženy to mají složitější

Sukně, šaty a lehké, často průsvitné materiály jsou na léto skvělá volba, o to víc ale musíme dbát i na to, co si bereme pod oblečení. Není nic horšího, než krásné letní šaty, z pod kterých prosvítají puntíkované kalhotky nebo vykukuje ramínko barevné podprsenky. Tyto malé drobnosti pak umí celkový dojem dokonale pohřbít, i když vše ostatní je naprosto perfektní. Věnovat čas výběru spodního prádla je tak stejně důležité, jako výběr doplňků nebo účesu. Záleží také na tom, zda se chystáme jen do města na nákupy nebo nás čeká horská túra, kromě vzhledu je pochopitelně velmi důležité i pohodlí. Dámské prádlo má mnoho střihů, vyrábí se s nohavičkami i naopak vysoce vykrojené, s nízkým pasem či vysokým a každému sedne jiný střih. Pod šaty a sukně jsou tak ideální dámské bezešvé kalhotky, které kopírují postavu a neruší nevzhlednými švy ani pod upnutým oblečením. Pod volnější šortky a kraťasy si pak střih, který nám vyhovuje.

Snadná pánská volba

Muži mají rozhodování o mnoho jednodušší, řeší jen to, zda si vezmou oblečení volné nebo upnuté. Pánské spodní prádlo má jen tři základní střihy – boxerky, trenýrky a slipy. Slipy jsou univerzální a hodí se pod každé oblečení, navíc jsou skvělé i na sport. Ne nadarmo si je oblíbilo mnoho profesionálních sportovců. Boxerky jsou také vhodné pro aktivní muže, protože díky svému anatomicky tvarovanému střihu poskytují skvělou oporu choulostivých partií a zároveň volnost při pohybu. Bez obav si je můžete vzít pod upnuté sportovní kraťasy i džíny. Trenýrky jsou pak nejpohodlnější díky svému volnému střihu, nemusí však být pohodlné při sportovních aktivitách a nehodí se pod upnuté oblečení. Vhodné jsou pod volné bermudy nebo plátěné kalhoty. V létě nás může velmi rychle překvapit podráždění kůže nebo jen její přecitlivělost, za což často může kombinace potu, vysokých teplot a slunečních paprsků. Pohodlné spodní prádlo je tak pro letní dny základ, abychom si mohli celý den užít bez problémů a s úsměvem.

Publikováno: 30. 06. 2020

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková