Jaké činnosti zaměstnají vaši hlavu v době karantény či lockdownu?

A je to tady zase. Na několik dlouhých týdnů můžeme opouštět domovy jen v nutných případech – a bůhví, jak dlouho ještě budeme nuceni v domácím vězení setrvat. Abychom si udrželi psychické zdraví, měli bychom si najít aktivity, které naše myšlenky udrží mimo covidovou bublinu. A protože předpokládáme, že vás již netflixový maraton pozvolna ubíjí a na displej mobilního telefonu se už také nemůžete ani podívat, připravili jsme pro vás několik tipů na činnosti jiného druhu.

Udělejte si pořádek ve spíži i v lednici

Spíž nebo kredenc, na tom, jak říkáte miniaturní místnosti za kuchyní či na chodbě nezáleží. Mnohem důležitější je pořádek v potravinách v ní uložených. Je velmi snadné zavřít dveře a nechat nepořádek za nimi, nyní však máte šanci prošlé jídlo vyhodit, přerovnat dózičky a vnést do spižírny ordnung. Hned poté naklusejte do kuchyně, otevřete lednici a postup opakujte.

Dejte svému nábytku nový kabátek

Co se starým křeslem, ke kterému chováte nostalgický vztah? Spojte příjemné s užitečným a vdechněte mu prostřednictvím nové stylové látky na čalounění nový život. Že nemáte s opravou nábytku žádné zkušenosti? To přece v dnešní době vůbec nevadí. Na internetu najdete nespočet skvělých videoturoriálů, s jejichž pomocí nakonec dosáhnete skvělého výsledku. A co se týče materiálu – jak látky, tak molitan desky a ostatní věci seženete v e-shopu calounickymaterial.cz.

Vyleštěte koupelnu

Koupelna je místo, jehož úklid odkládáme, jak to jen jde, protože vydrhnout všechna ta zákoutí znamená vynaložit spoustu úsilí i času. Ale když už se to podaří, každodenní hygiena je rázem příjemnější. Kdy jindy vrátit veledůležité místnosti lesk a slávu, než v době, kdy máme podstatně více času než obvykle?

Vraťte systém do knihovny

Mít pořádek v knihách, to je základ. Jenomže většinou pečlivé řazení rychle vzdáme a zanedlouho je v knihovničce chaos a zmatek. Nyní máte čas vrátit vše do normálu. A když se vám bude hodně chtít, třeba si knihy srovnejte i podle barev – pohled na takovou knihovnu pohladí duši každého estéta.

Publikováno: 10. 03. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková