Kosmetické štětce a péče o ně

Obyčejná věc jako jsou štětce na make-up. Není však jednoduché vyznat se v záplavě druhů, velikostí a tvarů. Jak se dělí a na co jsou, případně které z nich potřebujete na své každodenní líčení. Pojdme si představit základní aplikátory a co všechno vám při líčení štětce ulehčí.

Klasický štětec

Jedná se o nejrozšířenější verzi štětce se kterou pracuje většina žen a určitě jsou součástí každého kosmetického kufříku

Oválné nebo kulaté štětce

Dalo by se říct, že jsou skoro stejné jako klasické štětce, ale mají jinak uspořádané štětiny, díky čemuž se i jinak drží a práce s ním je složitější.

Beauty blender

Beauty blender je oblíbená houbička, která se používá k nanášení krémových produktů. Ke správné funkčnosti je potřeba, abyste houbičku namočili a vyždímali, Díky svému tvaru vám pomůže nanést produkt do všech míst rovnoměrně, aby vaše pleť vypadala jasněji, Nevýhodou je poréznost houbičky, a tak při používání spotřebuje více produktu než při používání běžného štětce.

Labutěnka

Labutěnku naleznete ve většině pudrů. Slouží k nanášení pudrových výroku, jak sypkých tak i tuhých.

Dělení štětců

Štětce můžeme dělit na syntetické, které jsou lepší pro nanášení tekutých a krémových produktů a s přírodním vlasem, nejčastěji s kozím, které jsou díky struktuře vlasu lepší na nanášení pudrových a sypkých produktu. Možností je i kombinace těchto dvou, a to právě na make-up, kde delší štětinky jsou přírodní a pomáhají nanést make-up a kratší syntetické jej následně zapracují do pokožky.

Štětce na konkrétní líčení

  • Na make-up

Štětec na make-up je delší a huňatější, nanášení s ním je rychlejší a na rozdíl od houbičky se jednodušeji čistí.

  • Korektor Tento štětec má kratší štětiny a je menší, aby se s ním lépe pracovalo na menší ploše.

  • Na pudr

Má delší měkké štětiny a je hustější. Štětcem pudr správně neroztíráme, ale zaklepáváme do make-upu.

  • Tvářenka Tvářenka se nanáší štětcem s delším chlupem, tvar je zkosený nebo kulatý, ale je menší, aby aplikace byla přesnější.

  • Na obočí

Má krátké štětiny je plochý, úzký a zkosený.

  • Na stíny

Na oční stíny existuje mnoho druhu a velikosti. Nejrozšířenější a nejvíce používaný je tzn. blending štětec, ten se používá pro rozmazání stínu nebo třeba i pro jejich nanášení.

  • Na rty

Dokonce i na rty můžete použít štětec. Vizážistky jej používají především z hygienických důvodů. Vytvoříte s ním přesnější konturu a rtěnka vám déle vydrží.

Čištění štětců

Je důležité, abyste si alespoň jednou za čas štětce omyli, jednak kvůli usazování zbytků líčidel, ale i proto, aby se ve štětcích nemnožily bakterie. Na čištění štětců vám stačí obyčejný šampon nebo mýdlo, které nanesete a jemně je promnete. Čisté štětce následně nechte okapat a uschnout, ideálně štětinami dolů.

Zajímavostí je, že průměrně na základní jednoduchý look potřebujete 7 štětců. Máte ve svém kosmetickém kufříku všechny?

Publikováno: 11. 12. 2020

Kategorie: Móda & krása

Autor: Barbora Jiroušková