5 tipů na perfektní oslavu narozenin

Někdo oslavy narozenin miluje a pořádá je každý rok, jiný se jim snaží spíše vyhýbat. Protože žijeme v uspěchaném světě plném stresu, je fajn se alespoň občas zastavit, a tak nejsou oslavy vůbec na škodu. Jestli je nechcete slavit každé narozeniny, pozvěte příbuzné a přátele alespoň na (polo)kulatiny. S našimi tipy to zvládnete levou zadní.

1. Slavte v restauraci nebo klubu

Uspořádat oslavu narozenin doma má své výhody – především ušetříte za pronájem prostoru. Mnoha lidem také vyhovuje, že si doma mohou veškeré záležitosti plánovat a vymýšlet sami, třeba občerstvení nebo alkohol. Pokud ovšem zvete více lidí než nejbližší rodinu nebo tři nejdůležitější přátele, slavte raději mimo domov. Ušetříte si spoustu práce s organizováním a s následným úklidem. Nezapomeňte ovšem místo rezervovat co nejdříve, aby vám to nejlepší nezabral někdo jiný.

2.Vyšperkujte sál do posledního detailu

Oslava narozenin by měla být veselá událost, proto i samotné prostředí by mělo být veselé. Vraťte se zpátky do dětských let a vyzdobte sál barevnými nafukovacími balonky. Dobře vypadají také girlandy, třásně a ozdoby do oken. Jste bláznivější povahy? Dejte každému hostu party čepičku! Vše na výzdobu oslavy najdete na olo.cz.

3. Občerstvení pro všechny

Zavděčit se lidem s občerstvením je složité, neboť má každý jiné chutě. Ideální je raut, ve kterém si každý vybere, co má rád. Zjistěte dopředu, zda někdo z pozvaných hostů nemá nařízenou nějakou dietu a připravte třeba bezlepkové nebo bezlaktózové varianty.

4. Vyžádejte si potvrzení účasti

Rozešlete hostům pozvánky nebo je pozvěte osobně. Až se bude večírek blížit, vyžádejte si potvrzení účasti, abyste věděli, s kolika lidmi počítat, a přizpůsobili se tomu.

5. Připravte si hry na prolomení ledů

Když se sejde více lidí, atmosféra bývá zpočátku rozpačitá. Po určitém čase se zase může dostavit nuda. Připravte si pro tyto situace několik jednoduchých her, kterými rozproudíte zábavu. Sázkou na jistotu jsou balónky s heliem!

Publikováno: 07. 12. 2019

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Jiroušková